CO2 z gasnicy...

woochack
Narybek
Narybek
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 07, 18:45
Lokalizacja: W-wa

CO2 z gasnicy...

Postautor: woochack » 22 sierpnia 08, 10:38

Jak mozna zrobic instalacje ze starej gasnicy? Czy ktos juz probowal?
Pisz poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 08, 14:17 przez woochack, łącznie zmieniany 1 raz.

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: andrzejkowac » 22 sierpnia 08, 15:23

Coś takiego zrobią Ci w serwisie polega to na wymianie zaworów .

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: Aigel » 22 sierpnia 08, 17:23

Witam
Mysle ze wiekszosc akwarystow ma butle z przerabianych sniegowek, wymienai sie zawor i wyjmuje tak a"rurke" z srodka. jak napisal andrzejkowac, w serwisie ppoz Ci to zrobia.

Pozdrawiam
Obrazek

maska1985
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 grudnia 08, 17:00

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: maska1985 » 27 września 10, 18:06

witam wiem że temat jest już stary ale na jaki dokładnie zawór trzeba wymienić ten z gaśnicy?? ( fachman jak mówiłem o co mi chodzi wyglądał tak-> :shock: ) i jakiej pojemności polecacie gaśnicę? i czy nie ma problemów z nabiciem takiej butelki co2 ???

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: deXter » 27 września 10, 19:32

Na zawór do butli CO2.
Gwint czy to w gaśnicy czy to w butli jest ten sam, problem z gwintem na zaworze są inne, aby podłączyć reduktor do butli[gaśnicy] trzeba by albo stosować redukcje jakąś, albo właśnie wymienić zawór.
Nowy zawór do 70 zł, czasem dochodzi legalizacja i wyjęcie rurki ;].
A i kupić gaśnice. Problemu z nabiciem nie ma, przecież dalej jest to gaśnica...

Butla CO2 1.5 kilo kosztuje 150 zł chyba :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

robsonik4
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 1 października 12, 20:14
Lokalizacja: net

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: robsonik4 » 3 października 12, 19:06

Nie ma najmniejszego problemu z nabiciem i legalizacją takiej gaśnicy - chodzi o zbiornik bo zawór i tak trzeba wymienić na nowy. Ja mam dużą gaśnicę stojącą (5 kg CO2) za legalizację i nabicie zapłaciłem 25 pln. Gaśnica pochodzi z kasacji w zakładzie pracy i legalizacje robił inspektor ppoż, który robi przeglądy - dokładniej zabrał do legalizacji.
Dużo jest gaśnic starego typu po zakładach pracy, szkołach itd (kolor srebrny) wystarczy pochodzić i popytać. Ja swoją odkupiłem za 2 (dwa) pln.
Każda gaśnica podczas legalizacji (dokładniej zbiornik) przechodzi próbę ciśnieniową podczas, której wykręcany jest zawór i zbiornik podłączany pod układ do testów w dużym skrócie.
Gaśnica dostaje na stałe tabliczkę znamionową lub ma wybite na stałe dane legalizacyjne.

Awatar użytkownika
aquarek
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 25 lipca 12, 10:41
Lokalizacja: Złotów

Re: CO2 z gasnicy...

Postautor: aquarek » 7 października 12, 17:53

można jeszcze poszperać po złomowiskach tam zawsze coś ciekawego się znajdzie ;-)

ja kiedyś znalazłem 5szt. 0,5 kg butli aluminiowych po co2 bez legalizacji 4 z nich sprzedałem i kupiłem sobie jedną 3kg z reduktorem :grin: jedną pół kilówkę sobie zostawiłem jako zastępczą (rezerwową) kiedy dużą nabijam.

jak się kiedyś pytałem gościa w p.poż czy legalizacja musi być ważna to odpowiedział mi żartem, że jak nie będę korzystał z butli komercyjnie to nie musi być legalizowana chyba że dla samopoczucia lepszego to można zalegalizować.
I JAK TU KARMIĆ RYBKI SKORO NA OPAKOWANIU JEST OSTRZEŻENIE "chronić przed wilgocią"

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości