100l ekipa sprzątająca

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

100l ekipa sprzątająca

Postautor: Tomek83 » 13 lutego 07, 22:52

Czy w akwarium 100l "ekipa sprzątająca" może składać się z:
-farlowella acus x1
-glonojad syjamskix1
-otocinclus affinisx2
-kosiarkax2
Proszę o radę. Dodam, że akwarium mam dość zarośnięte(rośliny) i mam spory problem z dużą ilością, szybko porastających glonów(cała gama rodzajów) i zależy mi na tym, aby ryby glonożerne sobie z tym dobrze radziły. Jednocześnie nie chce przesadzić, ponieważ chcę, aby rybki dobrze się czuły i spokojnie ze sobą współżyły. Z góry dziękuję za rady.

Braind
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 12 lutego 07, 17:15
Lokalizacja: Szwecja

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: Braind » 13 lutego 07, 23:20

tez mialem taki problem i mam takie samo akwarium jak ty 112 litrow

mam:
3 kosiarki
6 kiryskow spizowych
2 zbrojniki niebieskie

i jestem bardzo zadowolony mozesz miec takie ryby jak opisales tylko kup 3-4 kosiarki

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: headphones » 13 lutego 07, 23:20

Tomek23, 100L to trochę mało jak na niektóre gatunki, które chcesz tu trzymać. Na Twoim miejscu zostałabym przy 6 otoskach i 2 zbrojnikach oraz tylko tymczasowo - kosiarkach.
Pozdrawiam
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: Pablo23 » 14 lutego 07, 08:20

mam podobne zdanie co headphones!! jeżeli masz zarośnięte aqwa to wszyscy sprzatacze mogą się po osiągnięciu dużych rozmiarów nie pomieścić!!

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: Wirginia » 14 lutego 07, 10:28

Z możliwościami ryb glonożernych to moim zdaniem przesada. Może młode osobniki są bardziej zainteresowane glonami, ale starsze potrzebują i wybierają inny pokarm (poza otoskami). Może gdyby je głodzić to nie miałyby wyjścia, ale TEGO nie polecam! W walce z glonami najważniejsza jest przede wszystkim stabilizacja zbiornika. Akwa nie może być przenawożone, przerybione i musi upłynąć trochę czasu, żeby w filtrze i podłożu wykształciły się odpowiednie ilości bakterii. Również ilość i barwa światła ma w ograniczeniu ilości glonów swoje znaczenie :wink:

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: Kleo » 14 lutego 07, 11:14

Tomek23 pisze:-glonojad syjamskix1

Zwróć uwagę na to, że glonojad syjamski jest za bardzo agresywny na życie z innymi rybkami i za duży, by go pomieścić w takim akwa. Pozdro i powodzonka.
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 100l ekipa sprzątająca

Postautor: Tomek83 » 14 lutego 07, 13:02

Z glonojadami syjamskimi jest bardzo różnie, miałem ich już w swojej 12-letniej karierze akwarysty kilka. Po pierwsze w cale nie rosną takie duże jak im się to powszechnie przypisuje, zmienność ich ubarwienia i wielkości w zależności od poszczególnego osobnika jest bardzo duża. Natomiast jeżeli chodzi o agresywność to z doświadczenia wiem, że występuje tylko pomiędzy osobnikami tego samego gatunku. W stosunku do innych ryb nigdy nie zauważyłem agresywnego zachowania. Ja posiadam obecnie jednego glonojada i jest bardzo łagodny i zainteresowany wyłącznie sobą...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości