Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
lukasz3b
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 25 grudnia 06, 19:00

Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: lukasz3b » 25 grudnia 06, 20:27

chciałbym kupic sobie akwarium ale nie mam o tym zielonego pojecia, wiec prosze was o pomoc co mam na poczatek kupic (oczywiscie w przystepnej cenie bo jestem jeszcze uczniem ) z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 06, 13:09 przez lukasz3b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: karlos » 25 grudnia 06, 21:31

Podstawowa rzecza jest oczywiscie zbiornik.im wiekszy tym lepszy.i wbrew pozorom wcale nie jest tak ze im wiekszy tym wiecej przy nim pracy,jest dokladnie odwrotnie.
Jak bedziesz mial juz zbiornik(najwiekszy na jaki Cie stac ..za wzgledu na koszt, jak i na miejsce gdzie go postawic,bo z tym tez wielu z nas ma problemy)wtedy mozna zastanowic sie nad obsada i wyposazeniem.
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: Ren-Ai » 25 grudnia 06, 21:32

Zmnień temat postu na bardziej dokładniejszy, opisujący problem, bo ten nie zgadza się z regulaminem.
Poleciłabym przejrzeć forum, wpisać w wyszukiwarce "akwarystyka', "akwarium"....
Pirewsze, to kupić jakąś książkę, aby cokolwiek dowiedzieć się o pielęgnacji, wymaganiach ryb, a nie mieć akwarium, co gorsza przerybione.
Musisz ustalić jakie chcesz hodować ryby, a na podstawie tego ustalić rozmiar baniaka, lub w odwrotną stronę - kupujesz akwarium i zastanawiasz się nad rybami. Pierwsza opcja jest bardziej korzystniejsza.
W małym akwarium (poniżej 20 l) nie możesz trzymać w zasadzie żadnych ryb. Mniej więcej do 30 l(chociaż w większych też się sprawdza) poleciłabym jednego samca bojownika.
Jakiekolwiek ryby będziesz miał, do każdej potrzebny jest filtr. Jeśli w ogóle nie wiesz nic o akwarystyce, wyjaśnię czym jest filtr. Otóż nie przyrządem do napowietrzania wody - oddychania ryb, ale do oczyszczania wody z brudów, takich jak odchody ryb lub niezjedzone jedzenie. Pompka napowietrza wodę, nie jest potrzebna tylko rybom labiryntowym - oddychającym powietrzem atmosferycznym, jak ww bojownik.
Do akwarium od 50l możesz hodować 10 neonów. Nie będą one się rozmnażać, zatem problemów dla niedoświadczonego akwarysty nie będzie. Do neonków potrzebny jest filtr i pompka
Nie kupuj kuli.

Jeśli jednak nic nie wiesz - odpuść sobie,a pozbawisz cierpienia i rybom, i sobie.
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

AmarU
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 grudnia 06, 17:16

Re: Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: AmarU » 25 grudnia 06, 21:35

Tutaj nie będe dużo mówić . Poczytaj sobie poradnik założonego przez Dave http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: Rama » 25 grudnia 06, 23:11

Nowy na forum... i nie chce mu sie szukac...
1. Jako moderator proponuje zmienic nazwe tematu na bardziej dokladna - kasacja tamatu.
2. Proponuje dokladnie poczytac na forum - wszystko juz bylo setki razy opisane.
3. Jesli nie znajdziesz jakis rzeczy zakladac temat...
Pozdrawiam i zycze wesolych swiat.
PS. Jutro mnie caly dzien nie bedzie, ale gdybym byl to gdybys nie zmienil tematu skasowalbym temat (niezgodnosc z regulaminem)

Sumek
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 2 stycznia 07, 22:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomozcie mi wyposazyc akwarium

Postautor: Sumek » 5 stycznia 07, 19:59

słuchaj :
akwa-100l---400-500zł(z szafką)
akwa 240l---1000-1100zł(z szafką)
akwa 54l---200-300zł(z szafką)
więc wybierz są to ceny ze wszystkim znaczy filtr akwa pokrywa szafka grzałka
pozdro :)
planuj dobrze,lecz nietylko dla siebie ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości