Obsada akwa 25L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
moominek
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 8 września 05, 07:44
Lokalizacja: Legionowo

Obsada akwa 25L

Postautor: moominek » 31 sierpnia 06, 12:41

Witam, założyłem małe akwa 25L w biurze. Chciałem aby ładnie się prezentowało i pozwalało odpocząć oczom od kompa ;)
Obecna obsada to:
- 3 black moly, przy czym jedna pstrokata :)
- bojownik

Roślinki:
- kryptokoryna wendetti
- jakaś trawka
- rogatek

Oświetlenie:
Narazie żarówka 25W ale w najbliższym czasie zmieniam na świetlówkę kompaktową 18W.

Filterek jest, grzałki brak (temp. pokojowa).

Jaką obsadę rybek/roślinek polecilibyście do tego akwa, tak aby ładnie się prezentowało na biurku :) Molki z bojkiem widzać żyją w zgodzie.

Pozdrawiam

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: macioch » 31 sierpnia 06, 13:09

no cóż w takim akwa to mały haremik bojka to max

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: Ramirez » 31 sierpnia 06, 19:04

Nie koniecznie max! Zyworodnych odradzam poniewaz ci sie szybko rozmnoza. Jakies 5-8 Neonek lub Kardynalki!

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: macioch » 31 sierpnia 06, 19:21

niekoniecznie?!?!?!?!?!?!?!?!?!
ty chyba nie wiesz ile to jest 25 litrów
taka rada:zanim coś napiszesz zastanów sie 7 razy

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: Ramirez » 31 sierpnia 06, 19:26

Wiem ile to jest to ze mam malo postow nie znaczy ze sie nie znam! Tyle nie bedzie przerybione liczmy ze kazda neonka lub kardynalek bedzie miala 3cm to 8x3=24 wiec nie jest przerybione a czytalem ze jeden cm rybki na jeden litr wody! Ja sie nie zastnawiean tylko analizuje!!!! :!: A tobie radze wiecej poczytac. Nie klucmy sie ja odpuszcze tobie.

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: macioch » 31 sierpnia 06, 19:38

ramirez to źle czytałeś to zależy od gatunku
sugierujesz że pawiooką mozna mieć w 30 litrach
w końcu w twoim przeliczniku tak wychodzi

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: Ramirez » 31 sierpnia 06, 19:40

Nie do konca tak!! To zalezy takze od ryby!! A u tych akurat mozna tak zrobic!!

Awatar użytkownika
moominek
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 8 września 05, 07:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: moominek » 1 września 06, 06:56

Z tego co wiem, ma znaczenie również długość akwa. Niektóre rybki wymagają określonej minimalnej. Tu mam 40cm, nie jest to wiele. Stąd podejrzewam, że raczej do takiej "szklanki" jakieś niezbyt ruchliwe rybki by się nadawały. Bojkowi widzę, że to pasuje, molki troszkę się ganiają.
Może poprostu dołożyć do tego zestawu jakieś rybki denne, np. kiryski, albo do tak małego jakaś wspomagająca ekipa sprzątająca? Chociaż do ewentualnych glonów IMHO molki powinny wystarczyć.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obsada akwa 25L

Postautor: Suonko » 1 września 06, 09:08

Ja bym jednak proponowała oddać black moly. Wg opisów, które widziałam powinny mieć akwa minimum 60L albo większe. Osobiście proponowałabym faktycznie haremik bojownika, ewentualnie może zamiast bojowników z 10-12 sztuk np. razborek klinowych albo hengla (te ostatnie mam u siebie i są naprawdę urocze). Na dno ze 3 kiryski (np. pandy są bardzo malutkie).

Acha, chciałam zauważyć, że rybki ławicowe, jakimi są m.in. neonki i razborki nie muszą mieć przelicznika 1cm na 1L wody. Można je dać do mniejszego akwa, oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek. Rybki ławicowe powinny być trzymane w ilości od około 10szt, bo wtedy dobrze się czują.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości