Ilość neonów w 112l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Ilość neonów w 112l

Postautor: paranormalny » 29 sierpnia 06, 11:31

Ile neonów innesa można wpuścić do 112l żeby akwa nie było przerybione? No i jeszcze jakąś słóżbe sanitarną i w jakich ilościach. Ostatnio troche przeżedziło mi się w akwa i w przyszłości planuje mieć same neony.

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Ilość neonów w 112l

Postautor: Ren-Ai » 29 sierpnia 06, 11:50

Myślę, że można tam wpuścić około 30 neonków. Glonojada syjamskiego lub jakiegoś mniejszego gatunku.
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Ilość neonów w 112l

Postautor: headphones » 29 sierpnia 06, 13:12

Myśle, że spokojnie można by tu dać zbrojniki niebieskie, wielkością będą idealne, np 2. Na dno kiryski z 5-6 sztuk.25 neonów to dobra opcja :) do neonów można dołożyć jakieś pielęgniczki.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

MarcinPoznaniak
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 28 sierpnia 06, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ilość neonów w 112l

Postautor: MarcinPoznaniak » 29 sierpnia 06, 15:17

Cześć! Ja ma 23 neony w 160l i więcej nie dokupię. Jest ich już spora gromadka, co przy innych rybach które mam musi wystarczyć. Ale jeśli planujesz generalnie tylko neony to przy 112l 30 to takie dobre max. Pamiętaj że lubieja one czasem popływać w ławicy od jednego końca akwa do drugiego - jak będzie ich za dużo to chmurka neonków będzie zajmować całą szerwokość akwa i nie będą miały gdzie się rozpędzić by zawracać ;)
Akwarium 160l, filtr RENA XP2, Co2 - butla
Obsada: 13x Neon Czerwony, 4x Żałobniczka, 3x Prystelka, 2xZbrojnik niebieski, 1xPiskorek Sumatrzański, 2x Gurami złote, 1x Prętnik czerwony, 2x Skalar, 1x Kosiarka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości