czy bardzo jest przerybione

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
neon
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 06, 15:10

czy bardzo jest przerybione

Postautor: neon » 8 lipca 06, 15:14

witam.chcialem dowiedziec sie Waszej opinii o obsadzie mojego akwa.a więc mam akwa 50 lit.mam w nim:1xmulojad
2xkirysnik
3xgupiczka
4xblackmolly
3xrazbora
1xramireza
3xrodostomus
5xneon
1xmaly zbrojnik.powiedzcie-czy bardzo jest przerybione?

Awatar użytkownika
Jimi
Ryba
Ryba
Posty: 106
Rejestracja: 3 czerwca 06, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: Jimi » 8 lipca 06, 21:53

Przerybienie nie jest tu największym problemmem, gorzej wyglada dobór gatunków. Ale pokolei:
Kiryśniak jest rybą za dużą na to akwarium
Razbory i rodostomusy są ewidwntnie stadne a trzy sztuki to mocno naciągane stado i nie daje to tym rybom poczucia bezpieczeństwa.
Ramirezka żyje w parach.
Ogólnie polecam Ci zdecydować się na jeden gatunek drobnych rybek, np: 10 neonków, lub 10 razbór, do tego parka ramirezek (wtedy będziesz mógł podziwiać cały repertuar zachowań tych rybek, a i na barwach zyskają w obecnośći partnera) i Zbrojnik, który mimo że jest duży to mało ruchliwy i powinno mu starczyć 50l

neon
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 06, 15:10

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: neon » 8 lipca 06, 22:21

rozumiem.ale nie chcialbym sie pozbywac niektorych gatunkow bo nie mam gdzie je dac a sklepy u nas nie przyjmują raczej rybek.a bardzo spodobaly mi sie te neonki czerwone ktorych mam 5 sztuk.to powiedz mi Jimi czy gdybym dokupil tych neonek jeszcze tylko 3 szt., samca ramirezy i więcej ryb nie kupywal to czy nie będzie juz za duzo?moge jeszcze tyle kupic?

Awatar użytkownika
Jimi
Ryba
Ryba
Posty: 106
Rejestracja: 3 czerwca 06, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: Jimi » 9 lipca 06, 00:05

Przynajmniej pozbądź się Kiriśników (no chyba że chodziło Ci o Kiryski) bo są naprawde za duże, a jeśli chodzi o samo oddawanie rybek to popytaj w innych sklepach, ja nie miałem nigdy problemu z oddaniem ryb. Możesz też umieścić ogłoszenie na forum że oddasz ryby, za darmo na pewno znajdziesz chętnego. Proponował bym Ci też oddać ryby piękniczkowate bo preferują iiny wystrój i warunki wodne niż kasaczowate i pielęgniczki. I wież mi że Neony czerwone które tak ci się spodobały najlepiej będą prezentowały się w dużym stadzi nie przemieszanym z innymi drobnymi rybkami.

neon
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 06, 15:10

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: neon » 9 lipca 06, 18:26

chcialem dzisiaj zrobic jak mi radziles ale moi rodzice sie wtrącili i nie kazali mi odlawiac ryb.tak to jest-czasem sie mieszają do moich spraw.a więc pozostaje mi zapytac Cię:czy do tej ilosci ryb co mam moge jeszcze dokupic te3 albo4neony i samca ramirezy?bo sam juz nie wiem.to juz by bylo 28rybek.czy to im nie zaszkodzi?

kruk1992
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 9 czerwca 06, 21:24

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: kruk1992 » 9 lipca 06, 19:44

nie chce zakladac nowego tematu wiec tu zapytam
mam 30 l i od jakiegos czasu taka obsada:
- 5 x gupik
- 4 x molinezja
- 3 x sumik szklisty
- 3 x kirysek

sa juz ze soba jakis czas i dobrze im. nie zauwazylem zeby "ocieraly sie" o siebie. wiem, ze dla niektorych z tych ryb to przymaly zbiornik, ale zyja i maja sie dobrze :D czy jest koniecznosc cos usunac??

neon
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 06, 15:10

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: neon » 11 lipca 06, 05:36

mysle Kruk ze powinienes oddac sumiki szkliste.o ile pamiętam rosną one do 10cm.

p.luczak
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 lipca 06, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: p.luczak » 14 lipca 06, 20:06

Ja bym mając 50Litrów wrzucił do niego z 15 sztuk Brzanek Mszystych :)

A tak na poważnie Neon to na bank out Kiryśniak. :!:

Kruk jak usuniesz sumiki szkliste to śmiało dorzuć sobie jeszcze z 3 lub cztery sztuki gupików. :wink:

Ja popełniłem błąd bo eksperymentowałem z Brzankami i teraz musze ooddać Purpurowe i Pięciopręgowe. Chciałbym mieć 7 Mszystych na te 25 litrów. Chyba dobrą mam koncpecję?
25 Litrów

5 Puntius tetrazona (*mszysta)

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: A-kara » 14 lipca 06, 21:19

p.luczak pisze:Ja bym mając 50Litrów wrzucił do niego z 15 sztuk Brzanek Mszystych Smile


Zly pomysl. dorastaja do 7 cm, wiec nadaja sie tylko do akwa od dl conajmniej 80cm. Mialbys totalne przerybienie. Kirysnikow oczywiscie sie pozbadz. No i zbrojnika oraz mułojada.

neon pisze:chcialem dzisiaj zrobic jak mi radziles ale moi rodzice sie wtrącili i nie kazali mi odlawiac ryb.tak to jest-czasem sie mieszają do moich spraw.a więc pozostaje mi zapytac Cię:czy do tej ilosci ryb co mam moge jeszcze dokupic te3 albo4neony i samca ramirezy?bo sam juz nie wiem.to juz by bylo 28rybek.czy to im nie zaszkodzi?


To po co kupowales te ryby??? I tak juz amsz totalne pzrerybienie wiec nie dokupuj zadnych ryb tylko oprzetlumacz rodzicom ze ryby sie mecza i zostaw gora 3 gatunki po 8 sztuk. Oczywiscie tych ktore wymienilam pozbadz sie koniecznie, dlugo nie pociagna.


kruk1992 pisze:nie chce zakladac nowego tematu wiec tu zapytam
mam 30 l i od jakiegos czasu taka obsada:
- 5 x gupik
- 4 x molinezja
- 3 x sumik szklisty
- 3 x kirysek


Sumiki szkliste oddaj. Po ich oddaniu dokup 3 gupiki, kiryska i 4 molinezje. I wsio.


p.luczak pisze:Chciałbym mieć 7 Mszystych na te 25 litrów. Chyba dobrą mam koncpecję?


Nie. 7 brzanek Mszystych to ja bym dala do min 80l. A dlaczego to juz wyjasnilam wyzej.

Pozdrawiam.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

neon
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 8 lipca 06, 15:10

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: neon » 18 lipca 06, 16:40

dobre pytanie A-kara-po co ja tyle kupowalem.ale tak jakos mnie skusilo a potem bylem mądry po fakcie.ale nie chce juz mieszac w tym akwa wiec nie bede juz odlawial ale dokupowal tez nie będę.

Awatar użytkownika
RYBIARZ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 11 sierpnia 06, 08:03
Lokalizacja: Białystok

Re: czy bardzo jest przerybione

Postautor: RYBIARZ » 11 sierpnia 06, 08:56

neon, z kad jestes?

Takie pytania prosze kierowac na priv.Temat zamykam, Behemoth.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości