NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
szkwara
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 06, 18:12
Lokalizacja: Lębork

NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: szkwara » 29 czerwca 06, 19:40

Witam wszystkich!
Na początku lipca planuję zakup nowego akwarium 200 litrów! W moim zbiorniku ok.50l jest DUŻE przerybienie :(

obsada
:
-Gupiki ok 2 samic 6 samców i kilka mniejszych
-Black Molly parka i jedna mała ok.12mm
-Molinezja żółta 2
-Platka parka
-Prętnik karłowaty parka
-Kiryski pstre 3 duże i 3 małe
-Kiryśniki 4
-Zbrojnik niebieski 2
-Karlik szponiasty
-Ślimaki 1 wielki i 3 małe

Pokarmy: Tropical: -Vtality color; -Supervit Mini granulat; -Super Wavil; -tabletki Vitabin wieloskładnikowe i roślinne; -Tetra Min Crisps; -Green Algae WAFERS; oraz Nutrafin Max

Chemia:
- Esklarin; -Cristal; -Antychlor; -MFC; -Multimineral; -Ferro-Aktiv; -Ichtiosan; -Algin; -Aqua Plant; - Test ph (u mnie w akwa 7- 7.5)

Wszystkie te ryby (w większości sprezentowane przez rodzinkę dlatego taki MIX) chcę przenieść do nowego zbiornika!!! A pozostawić tylko kotnik 25 litrów.

A oto moje pytania:

1. Jaki filtr? oczywiście kubełkowy zastanawiam się nad:
-Hagen Fluval 205
-UNIMAX 250
-TETRA TEC EX 700
wszystkie mają podobne parametry i ceny ale ciężko zdecydawać! :(

2. co z obsadą rybek? co mogę dołożyć do mojego MIXu?
chcę dokupić prętniki i kilka mieczyków, oraz neony, ale są to propozycje i jeszcze mogę rozważyć inne opcje! zastanawiałam się nad skalarami, ramirezkami, ale ciężko się zdecydawać. Niestety mieszkam w małym mieście i ciężko trafić ładne rybki w rozsądnej cenie.

3.Czy ktoś z Was kupował sprzęt na Allegro??? osobiście mam zamiar kupić tam wszystko (czyli -akwarium 200 litrów z pokrywą, -grzałkę z termostatem, -filtr, -napowietrzacz) bo jest dużo taniej niż u mnie w mieście np. filtr fluval 205 na allegro 210 zł a w zoologicznym 325zł!!! nie mówiąc o cenie zbiornika z pokrywą!

przepraszam że się tak rozpisałam :) ale wolę pytać fachowców, niż goscia w sklepie, bo wciska wszystko :( Jesli przypomną mi się jakieś pytania to dopiszę!

Z góry dziękuję za odpowiedzi!



.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 06, 08:30 przez szkwara, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: Rama » 29 czerwca 06, 22:08

Jesli chodzi o 3 punkt to powiem Ci ze...
Mam w akwarium kilka rzeczy kupione przez Allegro...
Filtr, akwarium, rosliny :)
Kupuje takze przez aukcje zarcie do rybek, rozne preparaty Tropikala...
Kupuje to od jednej i sprawdzonej osoby i zawsze osobiscie odbieram :)

Jesli masz taka mozliwosc to tez proponuje odbior osobisty...

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: A-kara » 29 czerwca 06, 22:37

szkwara pisze:Esklarin; -Cristal; -Antychlor; -MFC; -Multimineral; -Ferro-Aktiv; -Ichtiosan; -Algin; -Aqua Plant;


Prrr :) Po co tyle teg?Jak najmniej chemii. Z chemi stosuj nawozy ew. jakies witaminy i finito.
szkwara pisze:1. Jaki filtr? oczywiście kubełkowy zastanawiam się nad:
-Hagen Fluval 205
-UNIMAX 250
-TETRA TEC EX 700


Fluvala mam, powiedzmy ze niezly,ale rury ma beznadziejne ( sa karbowane i czesto sie zapychaja) jednakze mozna je zmienic np na eheimowskie. Woda filtrowana jest troche dziwnie - ale ogolnie wiekszych zarzutow do tego filtra nie mam, polecam stosowanie i Fluvala i kaskady razem.

Ttera Tec to badziew :wink:

Unimax 150 - mysle ze ten bylby najlepszy -(o ile dobrze pamietam) to ten filtr ma mozliwosc podlaczenia lampy UV dodatkowo.

szkwara pisze:co z obsadą rybek? co mogę dołożyć do mojego MIXu?


Raczej co odjac :) Zdecyduj sie an kilka gatunkow w il min 8 sztuk i bedzie ok.


szkwara pisze:3.Czy ktoś z Was kupował sprzęt na Allegro??? osobiście mam zamiar kupić tam wszystko (czyli -akwarium 200 litrów z pokrywą, -grzałkę z termostatem, -filtr, -napowietrzacz) bo jest dużo taniej niż u mnie w mieście np. filtr fluval 205 na allegro 210 zł a w zoologicznym 325zł!!! nie mówiąc o cenie zbiornika z pokrywą!


Kupowala tam filtr, nawozy, rosliny, ryby - niemal wsyztsko :wink: Ceny naprawde zachecajace - ja jeszzce ani razu nie zostalam oszukana jednakze polecam kupno od bardziej zaufanych sprzedawcow- najlepiej jak znajomy ci kogos poleci. :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

szkwara
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 06, 18:12
Lokalizacja: Lębork

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: szkwara » 29 czerwca 06, 23:14

Prrr Smile Po co tyle teg?Jak najmniej chemii. Z chemi stosuj nawozy ew. jakies witaminy i finito.


nie jest tego tak dużo :) nie wlewam tego do akwa w dużych ilościach trochę przy podnianie wody, część to odżywki witaminowe dla roślin i ryb,2 nawozy i część na glony ;)

Unimax 150 - mysle ze ten bylby najlepszy -(o ile dobrze pamietam) to ten filtr ma mozliwosc podlaczenia lampy UV dodatkowo.


do fluvala też się da podłączyć UV. widziałam nawet fotkę!


co do kupowania na allegro, to mieszkam w Lęborku na pomorzu i mało jest stąd aukcji więc trudno o odbiór osobisty :(

wie ktoś jak są przesyłane roślinki wodne i ryby?? w co są pakowane? trudno uwierzyć w zapewnienia, że przy przesyłce nic im się nie stanie!



http://poczta10.o2.pl/?cmd=getpart&link ... MROmLFMwZkObrazek
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 06, 13:06 przez szkwara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: Jakus » 29 czerwca 06, 23:45

A-kara pisze:Unimax 150 - mysle ze ten bylby najlepszy -(o ile dobrze pamietam) to ten filtr ma mozliwosc podlaczenia lampy UV dodatkowo.

I tu jest wielki chwyt reklamowy...
Jednym słowem wielka bzdura. Ok zgadzam się z tym że jest możliwość zamontowania lampy UV ale pytanie jak? W filtrze żadnego wyprowadzenia na żarówkę UV niema, jest tylko miejsce, instalacji do podłączenia takiej żarówki niema nawet w katalogu Aquaelawięc po co komu taki filtr z możliwością skoro takiej możliwości praktycznie niema?
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: Rama » 29 czerwca 06, 23:49

Ja jak otrzymywalem przesylke z roslinami byly one zapakowane w zwilzona gazete... Nastepnie zawiniete w worek (taki jak sie dostaje w sklepie przy kupnie rybek)... I to w calosci wlozone do butelki po wodzie mineralnej (oczywiscie gora obcieta)...

Szlo ciut dluzej niz poczatkowo zakladalem, ale doszlo w calosci... Szlo duzej bo sprzedajacy zamiast wpisac Chorzow wpisal Chrzanow... Stad jeden dzien opoznienia.

Ale wszystko bylo ok :)

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: A-kara » 30 czerwca 06, 10:33

szkwara pisze:do fluvala też się da podłączyć UV. widziałam nawet fotkę!


Mozliwe. Masz moze gdzies ta fotke schematu podlaczenia UV do Fluvala? Przydalaby sie :wink:

Jakus pisze:I tu jest wielki chwyt reklamowy...
Jednym słowem wielka bzdura. Ok zgadzam się z tym że jest możliwość zamontowania lampy UV ale pytanie jak? W filtrze żadnego wyprowadzenia na żarówkę UV niema, jest tylko miejsce, instalacji do podłączenia takiej żarówki niema nawet w katalogu Aquaelawięc po co komu taki filtr z możliwością skoro takiej możliwości praktycznie niema?
Pozdrawiam


Rowniez mozliwe... Przyznam ze nigdy ani tego filtra nie mialam ani nie wglebialam sie specjalnie w to jak by zamontowac w nim UV, zaslyszalam tylko opinie o nim od kilku osob ktore go mialy... :wink:

Co do roslin... Ja moje rosliny otrzymywalam w normalnie torebce na ryby, w srodku zwilzone, szczelnie okryte styropianem- innym razem zas w takiej "kieszonce" gabkowej, gazetach, styropianie w torebce na ryby, zwilzonej w srodku... Nawet kiedy panowaly te gigantyczne mrozy i byly spore opznienia z dostawa paczek priorytetowych (moja zamowiona moczarka waskolistna doszla po 1,5 tygodnia) o dziwo moja roslina byla cala :) Fakt faktem ze jest to roslina b. wytrzymala - no ale jednak 1,5 tygodnia... :wink: Przyjela sie w akwa i nie bylo zadncyh problemow... A jesli moglabym ci polecic jakis sprzedawcow to Mirkocis, KerimJ, Rotala.com, andkoni, joanna94 :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

szkwara
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 06, 18:12
Lokalizacja: Lębork

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: szkwara » 30 czerwca 06, 13:09

dodałam link do zdjęcia lampy UV podłączonej do filtra fluval 304 (patrz mój post wyzej)
nie posiadam schematu ani opisu jak to zrobić! zdjęcie nie jest moją własnością!

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: A-kara » 30 czerwca 06, 17:27

Mi wyswietla sie tylko strona logowania poczty o2.... :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

szkwara
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 06, 18:12
Lokalizacja: Lębork

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: szkwara » 30 czerwca 06, 18:15

sorrki za zły link tu jest dobry:

http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_szkwara

jest to galeria mojego psiaka ale dokleiłam tam tą fotkę.

[ Dodano: 2006-06-30, 23:34 ]
oddałam dzisiaj parkę żałobniczek w dobre ręce mojej ciotki :)

proszę piszcie więcej na temat rybek!

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: piteri » 3 lipca 06, 20:49

Podłączyć lampe UV w taki sposób to można nawet do filtra wewnętrznego :P

P.S.
A-kara, czemu twierdzisz że tetratec to badziewie ? Właśnie zamówiłem i już sie boje :D
duuże mcharium w przygotowaniu...

szkwara
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 29 czerwca 06, 18:12
Lokalizacja: Lębork

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: szkwara » 9 lipca 06, 21:34

Boże jak mi smutno!!! :cry: :cry: i jaka jestem zła :evil:
Własnie wróciłam z wyjazdu nad jezioro od piątku 19 do dzisiaj do 20 rybki przed wyjazdem zostały nakarmione i wszystko było OK.
Dzisiaj po wejściu do pokoju poczułam nieprzyjemny zapach :? pędem do akwa i niestety część ryb padła rośliny nadają się tyklo do kosza, a woda prawie mleczna!
wszystkie cryptocoryny mają nadgnite liście i zaczęły na nich rośnąć glony.
Oczywiście cały czas filtr był włączony!

Padły:
-samice gupików zostały tylko 2
-parka mieczyków
-samica platki

mam nadzieję że to wszystko! ryby muszą pomieszkać do jutra w 2 wiadrach. ale na tą chwilę mają tam lepiej niż w zbiorniku

naprawdę nie spodziewałam się takiego powrotu do domu :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: NOWE akwarium potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i obsady

Postautor: Haitauer » 14 lipca 06, 10:59

Może przegrzanie wody? Pewnie tak, bo upały dawały się we znaki... U mnie też gorąco w akwa...
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości