Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Nemo
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 06, 13:46
Lokalizacja: Władysławowo

Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Nemo » 26 kwietnia 06, 19:54

Czy moge dodać coś do akwarium 136 l z Parką Barwniaków Czerwonobrzuchych,8 Razborami Klinowymi,1 Otoskiem Arnolda,1 Zbrojnikiem Lamparcim,2 Kirysników,1 Sternarchus Albifrons,3 Zwinniki Belhera,2 Sumików Szklistych,1 Cudaczkowi,1 Proporczykowi Gardena,2 Cierniooczkom Kuhla i jednej krawetce filtrującej wode?
"Na tym świecie istnieje tylko jedna alternatywa: rozkazywać albo słuchać."

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: macioch » 27 kwietnia 06, 08:25

oczywiście ze nie a najważniejsze pożbądż sie gibicepsa masz wszystko po trochu ujednolić trochę naprzykład zwinniki i szkliste są stadne cierniooczki też preferują stadko (choć4) ten sternarchus to też jest raczej za duży a i wiecej otosków (4-5sztuk) bo synu męczysz te ryby

Awatar użytkownika
Nemo
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwietnia 06, 13:46
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Nemo » 28 kwietnia 06, 14:58

Sternarchus pływa tylko w nocy, Gibicepsa mam dwa lata i 7 cm otoski kupuje prawie co tydzień i są zjadane po dwóch dniach
"Na tym świecie istnieje tylko jedna alternatywa: rozkazywać albo słuchać."

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Bystry » 29 kwietnia 06, 14:50

oj nie podoba mi sie ta obsada...:)
Sumiki oddaj sa stadne....Gibicepsa tez....Sternarchus Albifrons za duza...proporczykowiec tez mi jakos nie pasuje nie wiem czemu...
Takie misz maszu jeszcze nie widziałem !!!
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Franca81 » 30 kwietnia 06, 22:55

Tyle litrów dla gibba to stanowczo za mało. Najlepiej zastanów się jakie ryby chcesz mieć. Dobierz je by biotop i parametry pasowały. Najlepiej będzie jak napiszej którą z tych ryb chcesz mieć najbardziej. Wtedy łatwiej będzie coś powiedzieć na temat obsady.

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Ren-Ai » 2 maja 06, 10:38

Ale masz zamęt w akwa!
Najpierw trzeba tak:
Razbory, otoski, zbrojnika i cudaczka daj do innego akwa, większe niech zostaną w dużym i dopiero wtedy możesz coś dodać chociaż nie radziłabym.

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: Czy moge dodać coś do akwarium z ...

Postautor: Lestat » 6 maja 06, 16:31

Nic nie możesz dodać, chyba że jesteś sadystą. Pozbądź się połowy swoich rybek, a już na pewno gibbicepsa i kiryśników bo są za duże do twojego akwarium. Po twojej obsadzie widać, że dopiero zaczynasz z akwarystyką. Poczytaj trochę to forum, przejrzyj stronki w sieci, przeczytaj kilka książek, a dopiero potem zakładaj akwarium i zdecyduj się na rybki o zbliżonych rozmiarach i wymaganiach.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości