Jakie ślimaczki?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Franek_B.
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 8 kwietnia 06, 18:32
Lokalizacja: Warszawa

Jakie ślimaczki?

Postautor: Franek_B. » 15 kwietnia 06, 17:36

Odnośnie MOJEGO WCZEśNIEJSZEGO TOPICU, w którym to miałem wątpliwości odnośnie obsady rybnej. Przy założeniu, że zrezygnuję z Grubowarga, to jakie ślimaki mógłbym w swoim akwarium umieścić? Wydaje mi się, że muszę mieć w zbiorniku coś, co zajmie się glonami... Jeśli nie zbrojniki, to krewetki, lub ślimaki...

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: Jakie ślimaczki?

Postautor: Monka00 » 16 kwietnia 06, 08:47

Skoro masz juz topic o obsadzie to po co robisz kolejny temat? (mogłes pisać w tym poprzednim)

A tak apropo ślimaków to proponuję Ampularie- nie będziesz miał plagi, bo sa rozdzilnopłciowe (chyba, że chcesz plagę ;)). Jednak mam jedno 'ale'- masz obsade azjatycką, więc przypuszcam, że wode masz raczej miękką (bo taka jest w Azji), w takiej wodzie mało jest związków wapnia i Ampularia może mieć ubytki w skorupie.
Proponuję sobie tu poczytać- http://www.applesnail.net/content/multi ... polish.htm

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Jakie ślimaczki?

Postautor: Behemoth » 16 kwietnia 06, 11:51

A ja proponuję ślimaki Neritina, mają ciekawe umaszczenie, i ponoć łase na glony :wink:

Franek_B.
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 8 kwietnia 06, 18:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ślimaczki?

Postautor: Franek_B. » 16 kwietnia 06, 16:15

Napisałem drugi temat, bo na tamten już nikt nie wchodził ... :P Kiedy napisałem nowy post, ten tylko dodawał się do poprzedniego, nie informując nikogo o nowym poście w topicu... :P

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jakie ślimaczki?

Postautor: Kornelia » 16 kwietnia 06, 23:12

Franek_B., :) wybacz ale ja tam ślimaków niecierpie - jakie by nie były i tak zjadają roślinki :).
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości