Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Vilia
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 06, 21:35

Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Vilia » 14 kwietnia 06, 21:54

Witam! Jestem początkującą akwarystką dlatego proszę o podpowiedź. :niewiem: Mam akwarium wielkości 240 l. z grubym żwirem. Chciałabym chodować w nim księżniczki z burundii (kilka gdyż czytałam, że dobrze czują się w stadach), skalary(conajmniej 3) i barwniaki(parę). Czy jest możlwe trzymanie ich razem? I czy możecie mi polecić jakies rybki, które pomogą mi utrzymać czystość w akwarium? Ewntualnie jeszcze jakieś ciekawe gatunki, które mogłabym dołączyć do tej kompani? :) Może jakieś sumowate?
Ps. I jak sprawdzić parametry wody (twarda miękka, i pH)? Oraz jak uzyskać odpowiednie parametry. Pozdrawiam serdecznie![/b]

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Jakus » 14 kwietnia 06, 22:48

Witam.
Jeżeli chodzi o rybki to z tego co zdążyłem zauważyć to księżniczki zą dość wredne i sam widziałem jak tłukż pyszczaki, natomiast jeżeli chodzi o parametry to potrzebne są odczynniki, które można kupić w sklepach akwarystycznych.
Najważniejsze aby utrzymać odpowiednie parametry to regularna podmiana wody czyli raz na tydzień 30% około oraz dobry filtr. Jeżeli chodzi o ryby do utrzymania czystości to kirysy, kosiarki, glonojady - otoski najlepiej i krewetki.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Mokun » 15 kwietnia 06, 09:04

Ksiezniczki sa pyszczakami wiec odpadaja!!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Dave » 15 kwietnia 06, 13:05

Wcale nie są pyszczakami!! W systematyce są blisko szczelinowców i naskalników, więc podobnie, jak one nie pochowują młodych w pysku. Nie każda pielęgnica z Malawi i tanganiki to pyszczak!

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Dolphineq » 15 kwietnia 06, 14:17

Mokun pisze:Ksiezniczki sa pyszczakami wiec odpadaja!!


Aż ciężko jest mi to skomentować. Radzę wpierw dobrze się zapoznać z informacją na temat danego gatunku ryb, zanim się napisze takie .. zaskakujące .. zdanie. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Behemoth » 15 kwietnia 06, 14:49

Trzymanie barwniaków, skalarów i na dodatek księżniczek jest niemożliwe. Ryby te wymagają innych parametrów wody, i mają zupełnie różne zachowania co w konsekwencji doprowadziło by do śmierci skalarów i barwniaków ze strony księżniczek.

Vilia
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 06, 21:35

Re: Czy Skalary, Księżniczki i Barwniaki w 240l. mogą być ra

Postautor: Vilia » 15 kwietnia 06, 22:53

Cóż... Wygląda na to, że Księżniczki mają zbyt "królewski" charaketr jak na mój gust. Dzięki wielkie. :) Pozdrawiam. I wybaczcie "zaskakujące" :oops: pomysły początkującej akwarystce :)
Ps. Dave piękne akwarium :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości