azjatycka obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
M.A.V.E.R
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 4 kwietnia 06, 09:32
Lokalizacja: bo ja wiem...?

azjatycka obsada

Postautor: M.A.V.E.R » 13 kwietnia 06, 18:04

czy w 112l może być taka obsada
6-badis pięknopłetwy
2-prętniki karłowate
2-glonojady syjamskie.
pzdr

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: azjatycka obsada

Postautor: Mokun » 14 kwietnia 06, 08:55

Moze byc ale spytaj innych bo nie mam pewnosci!!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: azjatycka obsada

Postautor: Behemoth » 15 kwietnia 06, 15:08

Według mnie raczej nie :? Osobiście nie miałem nigdy badisów, ale czytałem, że są agresywne i terytorialne, wiec nie wydaje mi się, że utrzymanie 3 samców w takim akwarium miało by sens. Lepiej 1 samiec i 1 samica, bo bodajże trzyma sie je w parach.
Glonojady syjamskie nie cieszą się zbytnio pochlebną opinią akwarystów gdyż przysysają się do wolniej pływających ryb i zeskrobują z ich ciał śluz. Według mnie w tym wypadku tą wolno pływającą rybą jest prętnik.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: azjatycka obsada

Postautor: Lestat » 3 maja 06, 16:35

Podzielam zdanie przedmówcy. To nie jest dobra obsada. Glonojady syjamskie w miarę wzrostu robią się agresywne, a badisów jest zdecydowanie za dużo. Do 112 l zbiorniczka azjatyckiego polecam: haremik prętnika, haremik bojownika i parka badisów dla których możesz zorganizować jakąś kryjówkę z korzeni czy kokosa.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości