Platka i kiryski 112l obsada akwarium ogólne

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Maks2467
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 23, 21:01

Platka i kiryski 112l obsada akwarium ogólne

Postautor: Maks2467 » 13 września 23, 21:09

Hej szukałem ostatnio konkretnych informacji z jakimi rybami można łączyć płatki
Chciałem otworzyć akwarium ogólne 100l na krańcówce, sporo roślin
Chciałem również dobrać obsadę która będzie ładnie wyglądać i w miarę łatwo będzie się rozmnażać abym mógł cieszyć się maluchami:)
Na pewno w zbiorniku będą:
Kiryski +/- 8
Płatki myślałem o 2 haremach 1+3
I tutaj pytanie co mógłbym do tego dodać?
Powierzchnia dna 80cm więc jakiś wybór jest
A fajnie byłoby żeby coś jeszcze oprócz platek pływało
Na pewno nie chciałbym molinezji:(
Za każdą odpowiedź bardzo dziękuję:)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Platka i kiryski 112l obsada akwarium ogólne

Postautor: jurkin » 14 września 23, 20:50

Wiesz że platki mnożą się na potęgę? Jerzeli nie wiesz co zrobić z przyszłym pszybytkiem to nawet o nich nie myśl.

wovy_aqua
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 października 23, 20:27

Re: Platka i kiryski 112l obsada akwarium ogólne

Postautor: wovy_aqua » 2 października 23, 21:26

Witaj!

Masz ciekawy projekt akwarium ogólnego z krańcówką! Kiryski oraz platki to świetny wybór dla początkujących akwarystów i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Skoro pytasz o dodatkowe ryby, które mogłyby ładnie wyglądać w twoim zbiorniku i łatwo się rozmnażać, to mam dla Ciebie kilka propozycji:

Danio pręgowane : Są bardzo aktywne i mogą dodawać życia do twojego akwarium. Płyną głównie na powierzchni i w środkowej części zbiornika. Łatwo się rozmnażają, a ich jaja i narybek są zwykle bezpieczne przed innymi rybami, jeśli masz wystarczająco dużo roślinności.
Rasbory klinowate (Trigonostigma heteromorpha): Mają piękne czerwone i czarne kolory. Są spokojne i najlepiej czują się w grupie.

Neonki (Paracheirodon innesi): Chociaż neonki mogą być nieco bardziej wymagające w zakresie jakości wody, ich jaskrawy kolor dodaje życia do każdego akwarium.

Krewetki karłowate: Na przykład krewetki czerwone (Neocaridina davidi) lub krewetki amano (Caridina multidentata) mogą być dodatkiem do dna akwarium. Są świetne do kontroli glonów i dodają interesujący aspekt do zbiornika.

Bojownik: Może być wspaniałym dodatkiem do akwarium ogólnego, ale musisz uważać, by nie dodawać agresywnych ryb, które mogłyby gryźć ich długie płetwy. Pamiętaj też, że lepiej nie łączyć dwóch samców razem w jednym zbiorniku, też nie mogą być z gupikami bo będą myśleć że to inne samce i będzie je atakował.

Zważając na obsadę, którą już planujesz (kiryski i platki), pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej filtracji i regularnym czyszczeniu akwarium. Kiryski będą zbierały resztki jedzenia z dna, zapewnij kiryskom piaszczyste dno ze względu na to że w naturze przekopują piasek i muł, zwykły żwir może okaleczyć ich pyszczki. Warto też zainwestować w dobrej jakości pokarm dla wszystkich mieszkańców akwarium, polecam tabletki Tetra pleco tablets.

Zawsze pamiętaj, by zwracać uwagę na kompatybilność różnych gatunków ryb oraz ich potrzeby dotyczące warunków wody, miejsca do schronienia i jedzenia.

Mam nadzieję, że twoje akwarium będzie piękne i pełne życia! Powodzenia!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości