Wielkopłetw wspaniały z rodostomusami? Lub inne rybki do 112l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
BloodyRoxi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 21, 22:07

Wielkopłetw wspaniały z rodostomusami? Lub inne rybki do 112l

Postautor: BloodyRoxi » 3 stycznia 22, 13:46

Ostatnio mój barwniak czerwonobrzuchy zamęczył swoją partnerkę po nieudanym tarle. Nie znalazłam nigdzie dorosłej samicy, a młoda, niegotowa do tarła najpewniej skończy tak jak poprzedniczka. Dlatego też chciałabym zmienić moją główną parkę. Niedobrze mi się robi jak słyszę, żeby kupić molinezje, platkę, albo gurami. Te rybki są po prostu nudne. Dlatego szperając na internecie znalazłam wielkopłetwa. Czytałam, że nie dogadują się z rybami wojowniczymi, a małe rybki zostaną zjedzone. Są też agresywne podczas tarła (barwniaki też i wszystko było dobrze, ale nie znam tej ryby, nie wiem jak bardzo agresywny jest wielkopłetw). Rodostomusy z całą pewnością nie są małe, za to szybkopływające. Planuje kupić harem 1+2. Jeśli wielkopłetw nie nadaje się z jakiegoś powodu to proszę o propozycje jakiś ciekawych ryb, które pasowałyby do poniższej obsady i warunków:

Zbiornik 112l;
Podłoże piasek+żwir;
Temperatura 26 stopni, testy nie robione, ale woda na pewno miękka;
Oświetlenie 1x świetlówka 16w;
Filtr wewnętrzny aquael turbo 1000, ceramika i gąbka;
Nawożenie CO2;
Aktualna obsada: 11x rodostomus, 8x piskorek kuhla, 1x zbrojnik pospolity, 1x drewniak dwubarwni i samotny barwniak.

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Wielkopłetw wspaniały z rodostomusami? Lub inne rybki do 112l

Postautor: Igor112 » 25 stycznia 22, 19:14

Witam, ja ze swojej strony dokonałbym małej redukcji obsady. Oddałbym samotnego Barwniaka, zbrojnikowi dałbym dwóch towarzyszów (w zależności jaka jest płeć ryby, jeśli samiec to dwie samice, a jeśli samica to jednego samca i jedną samicę) ponieważ zbrojniki często hodujemy w haremach lub ewentualnie parach. Co do Wielkopłetwa... jest on dość agresywny , więc ja ze swojej strony bym dał harem pielęgniczek typu Kakadu lub Agassiza. Zarówno dla Zbrojnika , jak i pielęgniczek zaleca się kryjówki, więc może jakaś skalna grota. Czy w tym akwarium są rośliny?

BloodyRoxi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 21, 22:07

Re: Wielkopłetw wspaniały z rodostomusami? Lub inne rybki do 112l

Postautor: BloodyRoxi » 29 stycznia 22, 01:00

Oczywiście są rośliny, jednak nie jest bardzo gęsto nimi obsadzone. Wolałabym jednak coś większego, wielkopłetwy nie tylko są ślicznie ubarwione, ale i pokaźnej wielkości, nie to co ww. pielegniczki, dlatego też zwrócił moją uwagę. Zbrojnik miał towarzystwo ale niestety, z nieznanych przyczyn 2 pozostałe zbrojniki padły bez żadnych oznak choroby. Płci zbrojniki nie znam, bo jest młody, na pysku ma niewielkie wąsy, ale nie wiem czy to samica (bo samiczki też mają, ale małe), czy samiec, tylko póki co z krótkimi wąsami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości