biotop dobrze natlenionej rzeki Azji 240l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
komandoss
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 lipca 21, 12:18

biotop dobrze natlenionej rzeki Azji 240l

Postautor: komandoss » 1 lipca 21, 12:37

Mam w planach za niedługo postawić nowy zbiornik 240l ma to być biotop rwącej rzeki Azji wystrój to głównie gładkie kamienie jakiś korzeń i glony dużo glonów planowana obsada to

15 Przylg chińskich
15 Babek tęczowych
20 Danio malabarski
6 Mułojadów
5 krewetek gabońskich albo 10 krewetek filtrujących

filtracja to
Aquael Turbo 2000
pat mini
napowietrzacz
RESUN B-400

oświetlenie jeszcze wybieram możecie coś polecić zależy mi na dużym przyroście glonów

Powie mi ktoś, czy te gatunki będą żyły w zgodzie, jeśli nie to, co zmienić, a jeśli będą, to co, ewentualnie odjąć, a co dodać

oraz czy sprzęt da rade w takim zbiorniku

Parametry wody dostosuje do obsady.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: biotop dobrze natlenionej rzeki Azji 240l

Postautor: jurkin » 4 lipca 21, 09:15

Moim skromnym zdaniem, albo przylgi, albo babki, a przynajmniej nie w tych ilościach, jedne i drugie są denne, i będą rywalizować o pokarm, co będzie nie na korzyść babek. W odróżnieniu od przylg babki potrzebują też dna piaszczystego, tak jak i mylojady. Malabarskie pewnie nie urosną do swoich rozmiarów, ale i tak im będzie ciacno.
Druga sprawa filtracja. Roślin nie będzie, a jest dużo ryb, pomysł nad jakimś kubelkiem do filtracji biologicznej, sam tyrbo 2000 w 240l nie sprawdzi się.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości