przesiadka na 150l i zmiana obsady

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
yuzaan
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 21, 00:08

przesiadka na 150l i zmiana obsady

Postautor: yuzaan » 20 maja 21, 00:27

Hej, jestem tu nowy:)
Mam akwa 112l, a w nim harem mieczyków, platki i gupiki, stadko kirysów i zbrojnika. Znalazłem ostatnio akwarium na strychu, o dziwo jakimś cudem szczelne, ale jeszcze podkleiłem silikonem dla pewności. 150l wchodzi, akwarium jest długie, bo 125cm, a wąskie ok 32. Trochę szkoda mi w takim litrażu mieć zwyczajne gupiki, wolałbym coś ciekawszego. Na pewno jednak chcę zostawić kiryski, bo to moje ulubione rybki:) Zależy mi na roślinach, więc jakieś czarne wody itp odpadają. Podobają mi się pielęgnice, ale są raczej za agresywne. Pielęgniczki z tych małych jak kakadu myślę, że by nie były specjalnie widoczne w tym akwarium. Fajnie by było dać jakąś ławicę, byle nie neonki. Czy da się np dać dwie ławice? Jeżeli tak to jakie?
Jak widzicie nie mam kompletnie pomysłu na to akwarium, pewnie dlatego że podoba mi się to, co kompletnie do siebie nie pasuje :? Napiszcie jaką obsadę byście widzieli w takim akwarium, tak aby dało się dalej uprawiać roślinki i kiryski były też zadowolone.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: przesiadka na 150l i zmiana obsady

Postautor: Hunter » 4 czerwca 21, 06:06

W tak wąskim akwarium nie upchasz ani jednej ławicy. Ryby na ławicę potrzebują miejsca. 32cm to mało.
Długo leżało to akwarium na strychu? Wg mnie gra nie warta świeczki, za duże ryzyko rozszczelnienia... Akwarium które leży latami na strychu, zazwyczaj w wysokich temperaturach latem i niskich zimą nadaje się jedynie do przeklejenia. Sylikon parcieje. Być może przy teście szczelności nie było wycieku ale przyjdzie dzień kiedy.... :cry:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości