Nano akwarium [31,5L] - pomocy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
overheat
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 21, 19:37

Nano akwarium [31,5L] - pomocy

Postautor: overheat » 4 maja 21, 19:58

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy przy stworzeniu mojego pierwszego akwarium. Nie ukrywam że trochę zgłębiłem temat, ale chciałbym go tutaj podsumować i potwierdzić. Wiem że wiele osób siedzących w temacie nie uznaje małych zbiorników, ale u mnie padło na 31,5 L Diversa Neo Light.

- wymiarów zbiornika - 30*30*35
- rodzaj podłoża - black soil lub czarny żwirek
- rodzaj i moc oświetlenia - LED Intenso o mocy 7,2W + listwa na dole
- filtracja - CLARO 300
- zastosowane wkłady filtracyjne - gąbka
- parametry wody z kranu pH 8, GH 15, KH 10

Co powiecie na taką obsadę?

Razbora borneańska 6 sztuk
Kreweteka Neocaridina 6 sztuk
Ślimak Helena lub Nertina Zebra

I teraz główna część czyli dopasowanie parametrów wody do tych 3 gatunków. Z tego co patrzyłem to muszę zejść do następujących
parametrów
pH ok. 6/6,5
GH 8/10
KH i Razborach nic nie znalazłem
Temperatura 24/25

Pytanie jak to zrobić? czy black soil obniży te parametry i czy w ogóle nadaje się do takiej obsady? Jeśli nie to może woda destylowana? tylko w jakich proporcjach?

Co do razbory to mam kilka sprzecznych informacji, na jednych forach piszą że rybka ta lubi krystaliczną wodę, a na innych że to ryba typu "black water". jak to z nią w końcu jest?

Pozdrawiam i dzięki za opinie/podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nano akwarium [31,5L] - pomocy

Postautor: Hunter » 6 lipca 21, 13:28

Parametry możesz zbyć za pomocą wody destylowanej, żeby dobrać odpowiednie proporcje musisz znać bazowe GH i KH wody kranowej. Tylko na tej podstawie będziesz w stanie określić w jakich proporcjach zmieszać kranówkę z destylowaną.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości