Akwarium 30l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 25 marca 21, 10:05

HEj! mam akwa 30 l moja obsada: 4 kiryski albinos i 7 neonów Innesa. Wiem , że akwa troszku przymałe na kirsyki ale nie chcę ich oddać. Mam tylko pytanie czy mógłbym mieć w nim krewecie Amano lub RC?
Filtr sebo(nwm jaki model)
woda w temp.25 stopni
Podłoże żwirek biały 3-4mm
Wiem że filtr słaby, jednak dopiero zaczynam z akwarystyką.
Grzałka jest.
rośliny - mech jawajski i roślinka której nazwy nie pamiętam(sr)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 30l

Postautor: Hunter » 26 marca 21, 11:58

Wiem , że akwa troszku przymałe na kirsyki ale nie chcę ich oddać.

Wiesz, że męczysz ryby, ale nie chcesz nic z tym zrobić? Świadomie krzywdzisz zwierzęta. Na to jest paragraf.
Mam tylko pytanie czy mógłbym mieć w nim krewecie Amano lub RC?

Jak najbardziej. Oczywiście zamiast ryb.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Re: Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 26 marca 21, 12:56

Dzięki bardzo . Proszę cie jednak od razu mnie za to nie katować. Kiryski jeżeli faktycznie źle się czują to je oddam. Jednak czy neonki mogą zostać ? A jeśli nie to można by to zrobic tak : 5 razy drobniczka jednidniówka lub 3 gupiki i krewecie? ( może głupie pytanie ale ja z akwarystyką dopiero zaczynam i jak kupowałem kiryski to uwiezyłem sprzedawcy że to jest ok [wiem , fatalny błąd] )

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 30l

Postautor: Hunter » 26 marca 21, 14:15

Błędy popełnia każdy. Sztuka w tym, żeby je naprawiać i wyciągać z nich wnioski na przyszłość, natomiast w Twoim przypadku stwierdzenie "Wiem , że akwa troszku przymałe na kirsyki ale nie chcę ich oddać" sugeruje, że zupełnie co innego.
Jednak czy neonki mogą zostać ?

No niestety, ale jako ryby stadne i wcale nie takie małe to również nie powinny się tam znaleźć
Albinosek pisze:A jeśli nie to można by to zrobic tak : 5 razy drobniczka jednidniówka lub 3 gupiki i krewecie?

To już lepiej wygląda. Zamiast gupika proponowałbym Żyworódkę Endlera.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Re: Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 27 marca 21, 08:29

ujmę to tak , niestety u mnie kiepsko troche z Endlerkami , są praktycznie nie dostępne . Jednak poszukam . mam nadzieję że znajdę. A i jeszcze jedno: jakie krewecie i ile (super by było jakby się zbytnio nie namnożyły). A jeszcze w sprawie kirysków. Bo ujme to tak niektórzy mówią że pigmeje do 30l ok. no to kieruje się z pytaniem czy faktycznie można je miećw 30 l?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 30l

Postautor: Hunter » 28 marca 21, 09:38

Kiryski są rybami stadnymi, nalezy je trzymać w grupach liczących 5-6 osobników a najlepiej więcej. W grupie czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Ryją w piasku jak dziki jesienią w żołędziach. Potrzebują więc większej powierzchni. W akwarystyce przecież nie chodzi o minimalizm, tylko o zapewnienie rybom optymalnych warunków. Oprócz większej powszechni wymagają też odpowiedniego podłoża jakim jest drobny piasek. Niestety nie wyobrażam sobie grupy 5 pigmejów na powierzchni 40x30cm.

A i jeszcze jedno: jakie krewecie i ile (super by było jakby się zbytnio nie namnożyły)

Krewetkek które nie mnożą sie jak króliki szukaj w rodzinie Cardina - jednak tych Ci nie polecę, bo sa dość wymagające pod względem odpowiednich parametrów wody, chyba ze sporo o nich poczytasz i odpowiednio przygotuje się.
Mniej wymagających szukaj w rodzinie Neocardina, nadają się do średniej jakości kranówki. Mnożą się jak króliki.
Obie rodziny występują w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, do wyboru do koloru, wymagania wewnątrz rodziny takie same.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Re: Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 29 marca 21, 06:50

Dzięki bardzo za odpowiedź ! (;

Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Re: Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 30 marca 21, 09:17

Oki jeszcze jedno. Ryb nie oddam. Nie mam znajomych którzy maja akwa. a w zoologicznych w akwa 25l są trzymane neonki po 40 szt i kiryski po 15 szt . Więc jest problem , i to spory. Nie wiem co zrobić . ale na razie rybi zostaną

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 30l

Postautor: Hunter » 30 marca 21, 11:34

a w zoologicznych w akwa 25l są trzymane neonki po 40 szt i kiryski po 15 szt

Nie "trzymane", a "przetrzymywane". Chwilowo, do czasu sprzedaży, a nie na stałe do godnej śmierci ze starości.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Albinosek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 25 marca 21, 10:00

Re: Akwarium 30l

Postautor: Albinosek » 30 marca 21, 11:56

no nie wiem jak widzę rozkładającego się neonka w zoologicznym to mi gorzej.Nie jestem pewny czy to dobry pomysł...

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium 30l

Postautor: osama » 30 marca 21, 17:14

Napisz ogłoszenie na forum w dziale sprzedam, może ktoś będzie chętny. Są jeszcze olx, marketplace itd.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości