Obsada akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
m4ksymilian0
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 21, 20:36

Obsada akwarium

Postautor: m4ksymilian0 » 18 marca 21, 20:44

Witam w zeszły piątek założyłem akwarium 30 litrów, w planach było aby znalazły się w nim krewetki i jakieś ciekawe rybki. W akwarium aranżacja wygląda tak: piasek czarny (bazaltowy), korzeń, i kilka kamieni ( łupek) dno obsadziłem tzw. trawą, dokładnej nazwy nie znam. Dzisiaj pojechałem do sklepu i zakupiłem brzanki pięciopręgie. Czytałem że brzanki to ogólnie agresywne ryby, ale podobno pięciopręgie nie są. Stąd moje pytanie czy krewetki w takim zbiorniku się utrzymają. Dodam jeszcze że tych brzanek jest 8. Dziękuję

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Obsada akwarium

Postautor: jurkin » 18 marca 21, 21:16

Zgadza się, pięcio pręga nie jest agresywna, i krewetki z nią uchowają się jak będzie dużo kryjuwek i roślin, ale nie w tym litrażu, akwa jest za małe, i to sporo za małe na brzanki. Szkoda że przed zakupem nie doczytałeś jakiego akwarium potrzebują.

m4ksymilian0
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 21, 20:36

Re: Obsada akwarium

Postautor: m4ksymilian0 » 18 marca 21, 21:25

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Niestety do akwarystycznego na żywca szedłem, i sprzedawca takie ryby polecił. Cóż, już wiem. Więcej ryb tego gatunku nie dokupię. Zobaczymy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości