[Akwarium 30] - Micro obasada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Shatter
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 21, 13:01

[Akwarium 30] - Micro obasada

Postautor: Shatter » 14 marca 21, 13:45

Witam,

Do tej pory posiadałem 2 akwaria >100l. Po paru latach przerwy postanowiłem powrócić do akwarystyki. Z wielu rożnych powodów musiałem się ograniczyć do kostki Aquael 30l.

Jak wiecie, nie wiele się zmieści do tego rozmiaru akwarium. Dlatego pomóżcie mi zweryfikować poniższe pomysły

Garść podstawowych informacji.

1. Akwarium, oświetlenie, filtracja -> zestaw kostki Aquael 30l także 30x30x35, minipat plus ich oświetlenie LED
2. Parametry wody -> szczerze powiedziawszy znam tylko dH ->waha sie miedzy 9-12dH
3.Podłoże aktywne dla krewetek
4. Roślinność -> Anubias nana, heniek, Alternanthera reineckii Mini, Rotala indica Bonsai


Obecnie w drodze jest już 10x Neocaridina Blue Dream/Velvet.

Pytanie brzmi, co można dodać później. Osobiście aby zapobiec nadmiernemu rozmnażaniu krewetek w przyszłości myślałem o dodaniu Badisa Bengalskiego (1+2 jeśli będą samiczki dostępne). Czy jest sens dodawać coś jeszcze?
Na przykład czy takie obsady będą ok?

1.Badis Bengalski 1+2
Otosek 5

2.Badis Bengalski 1+2
Drobniczka jednodniówka 5

3.Badis Bengalski 1+2
Bystrzyk Amandy 6-8

4.Bystrzyk Amandy 6
Otosek 5

Dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości