[112l] Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
bartson77
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 20, 21:56

[112l] Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1

Postautor: bartson77 » 9 października 20, 22:18

-Akwarium 112l dług.80cm, szer.35cm wys.40cm
-Podłoże: Żwirek bazaltowy 2-4mm
-Oświetlenie: 2x LED aquael sunny 16w (w planach jest dodanie LED plant 24w, a usunięcie jednego LEDa sunny)
-Filtr kubełkowy Fluval 307
-Wkłady: Keramzyt, ceramika, Gąbki
-Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1
-W akwarium póki co nie jest stosowane nawożenie, ale niewykluczone, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości.


Hej! Mam dosyć nietypowe pytanie. Otóż 2 tygodnie temu zrobilem restart zbiornika (był dosyć zapuszczony i tylko restart mi pozostał). Rośliny posadzone, filtr sobie działa, bakterie wlane i wszystko śmiga. W tym momencie zacząłem się zastanawiać nad obsadą, bo za jakies 2 tyg. pasuje juz powoli zarybiać akwarium. Teraz nasuwa się pytanie: Jaką obsadę wybrać do takiego zbiornika z nietypowymi parametrami? (myślałem nad kilkoma gatunkami z biotopu Ameryki Południowej, jakieś pielęgniczki ramireza lub coś tego typu, tyle że podłoże na to nie pozwala, a tak średnio widzi mi się teraz przesadzanie roślin i wymienianie 20kg żwiru bazaltowego na piasek :( ). Od razu uprzedzam, że wszystkie testy były poprawnie wykonane, aczkolwiek mieszkam na wsi i jest tutaj taka woda :(.
Z góry dzięki za odpowiedzi :).

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY! Jaka obsada do akwarium z nietypowymi parametrami i podłożem?

Postautor: nsp » 11 października 20, 10:41

Jakie są parametry NH4, NO2, NO3? Znajomość tych parametrów, pomoże Ci przy zarybianiu akwarium.

bartson77
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 20, 21:56

Re: POMOCY! Jaka obsada do akwarium z nietypowymi parametrami i podłożem?

Postautor: bartson77 » 11 października 20, 15:47

tabacznik pisze:Jakie są parametry NH4, NO2, NO3? Znajomość tych parametrów, pomoże Ci przy zarybianiu akwarium.

NH4: 0mg/l; NO2: 0mg/l; NO3: około 1,5mg/l

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: POMOCY! Jaka obsada do akwarium z nietypowymi parametrami i podłożem?

Postautor: Hunter » 12 października 20, 05:24

Parametry wody cale nie są "nietypowe", są bardzo fajne. Niskie pH i stosunkowo nie wysokie GH nadaje się dla większości dostępnych ryb, z wyłączeniem tych lubiących bardzo miękką wodę.
Zaproponuj obsadę, którą planujesz a ewentualne błędy skorygujemy.
Dla inspiracji możesz przejrzeć inne tematy z działu obsady.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

bartson77
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 20, 21:56

Re: POMOCY! Jaka obsada do akwarium z nietypowymi parametrami i podłożem?

Postautor: bartson77 » 17 października 20, 23:17

Hunter pisze:Parametry wody cale nie są "nietypowe", są bardzo fajne. Niskie pH i stosunkowo nie wysokie GH nadaje się dla większości dostępnych ryb, z wyłączeniem tych lubiących bardzo miękką wodę.
Zaproponuj obsadę, którą planujesz a ewentualne błędy skorygujemy.
Dla inspiracji możesz przejrzeć inne tematy z działu obsady.


Tutaj przykład obsady jaką mógłbym mieć:
-Kosiarka: 2szt.
-Otosek: 6szt.
-Kirysek Panda: 4-6szt.
-Pielęgniczka Ramireza: 1 para
-Bystrzyk ozdobny/Neon czerwony: 6-10-szt.
-Ślimak Military helmet: 3szt.
-Krewetka filtrująca: 2szt.

Proszę o ewentualne poprawienie, zmienienie czy też inny koncept dla obsady mojego akwarium.
Pozdrawiam :D .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112l] Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1

Postautor: Hunter » 18 października 20, 09:07

Zamiast pandy weź spiżowego, pływa w cieplejszych wodach. Możesz wybierać z pośród "zwykłego", "czarnego", albo albinosa. Kosiarki sobie odpuść, bo wymagają zdecydowanie większego akwarium, a na ławicę rozpatrz możliwość zwinnika jarzeńca :) Dla ławicy Neona czerwonego akwarium prędko będzie za małe, Bystrzyk ozdobny w dużej grupie też może mieć ciasno. Otoski może sobie już odpuść, będą szybko padały w ciepłej wodzie, a ryb będzie juz całkiem sporo, filtracja też może nie dać rady.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

bartson77
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 20, 21:56

Re: [112l] Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1

Postautor: bartson77 » 18 października 20, 09:59

Ok, dzięki! Wezmę to pod uwagę :D.
Mogłbyś może zaproponować inną obsadę do tego zbiornika? Ponieważ ta, którą napisałem wcześniej nie jest ostateczna i dalej szukam jakiejś ciekawej inspiracji. Jakaś dobrze prezentująca się i ciekawa obsada byłaby mile widziana (niekoniecznie muszą być Pielęgniczki jako ten "główny" gatunek, bo w sumie bez piasku to troszkę słabo. Jestem otwarty na propozycje) :).
PS: Sorry, że męczę trochę, ale zwyczajnie chcę mieć np. kilka możliwości obsady i spośród nich wybrać tę "najlepszą", aby to akwarium było ogólnie jak najlepiej prowadzone i ładnie się prezentowało :D.
Dzięki!

bartson77
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 20, 21:56

Re: [112l] Ph:6,6; GH:13dGH; KH: <1

Postautor: bartson77 » 20 października 20, 21:43

Dziękuję wszystkim za porady :). Moja obsada jest już kompletna i niedługo zakupy.
Zamykam temat :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości