Towarzystwo dla Macmasteri

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 23 września 20, 13:23

Witam.
Poradźcie jakie ryby mogę wpuścić do zbiornika z Macmasteri
Czy jak do innych pielęgnic ?
Zastanawiam się czy zostawić im cały zbiornik czy może coś dodać do baniaka .
Wyzbyłem się obsady w większości już ,został jeden kirysek ,jeden otosek i piec samców gupika .
Kirysek lekko nie ma,otos spokój jak i gupiki .
Chciałem mniejsze kiryski Pigmeje ,ale to chyba odpada bo za małe dno 60x30 wiem,że ciut większe jest wymagane,ale nie poradzę.zbiornik wyższy 40cm.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: jurkin » 23 września 20, 14:46

To akwarium już i tak jest za małe dla nich, a Ty jeszcze chcesz tam coś dopchać?

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 23 września 20, 14:49

To właśnie wiem,dlatego jedyne co brałem pod uwagę ,to kilka otoskow ,bo nic więcej bym nie dołożył.
Czyli najlepiej będzie tylko te parę zostawić.?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: jurkin » 23 września 20, 15:56

Najlepiej by było wpuścić ich do większego akwarium :wink:

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 23 września 20, 18:19

Nie takie proste to jest niestety.
Marzy się większy zbiornik,ale miejsca brak .

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: jurkin » 23 września 20, 20:13

W takim razie nic nie pozostaje jak zostawić je same, myślę że otosków można dołożyć do 4-6 szt, lubią być w większej grupie. Zrób akwarium typowo pod macmesteri, wynagrodzi im tą ciasnote :)

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 24 września 20, 14:09

Mają piasek drobny kwarcowy 0,6-1,2mm ,roslin kilka rozłożystych,żabienica,anubias,mijrozorium oskrzydlone.
Żabienica w dnie a pozostałe w połowie wysokości akwarium na korzeniu.
Korzeń nie zabiera dna ,opiera się może w sumie na 8cm2 ma wydrążenia gdzie wpływają i wypływają z innej strony,
Zakamarków trochę jest ,dziupla z kokosa gdzie ikrę złożyła samica i od dwóch tygodni teraz je nianczy :-)
Parametry mają też jak trzeba,choć jeszcze do laboratorium wodę dam bo zmieniłem mineralizatory na sole teraz i będę chciał zobaczyć jak teraz woda się przedstawia.
Ogólnie pH ok 6.8 kh 2 gh 3

Próbowałem z mniejszymi borelkami ale nie trzymały się 5par na przełomie roku gdzie dokupowalem samca,bądź samice więc około 14osobnikoe.
Chciałem kakadu ,nie było ,było Macmasteri,więc są,
Ładne te rybki.
Głową jak namiastka paletki w ubarwieniu.

Jak coś jest źle ,lub mogę zmienić,to napisz proszę jurkin :-)

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: zenek_8 » 24 września 20, 16:47

Ja bym wymienił otosy na coś innego. Otoski + pokarmy mięsne dla Macmasteri to proszenie się o kłopoty, zaraz możesz mieć problemy z wiciowcami bo otosy podjadają pokarmy mięsne i ich nie upilnujesz. Też miałem problemy z pielęgniczkami przy otosach. Teraz mam nowy zbiornik z pielęgniczkami i też chciałem otosy ale kolega mi wybił z głowy i wyszło na plus bo do chwili obecnej nie mam żadnych problemów z pielęgniczkami.

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 24 września 20, 17:49

Czyli otosy podjadając pokarmy mięsne ich nie trawią ?
A w odchodach wtedy jest ten pasożyt ?
I przy kontakcie wtedy z takim dochodem dochodzi do zakażenia?

Mrożonkami ani żywym nie karmie ryb.
Z mięsnych nam np discus food serce wołowe i serce indycze.
Można tak karmić ?

Co do pokarmu jeszcze ,to podając macmasterka wszelakie miękkie granulki czy pałki (tropical america soft linę,discus food,nature food supreme, Vitalis) to wypluwają jedynie łykają płatki .
Czy to normalne ?

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: zenek_8 » 26 września 20, 20:26

Otosy podobno nie trawią mięsa.
U siebie miałem otosy razem z macmasteri i borelkami i wiciowce wybiły mi prawie całą obsadę. Wtedy nie wiedziałem jeszcze co im dokładnie jest bo mogłem je ratować lekami jak był początkowy stadium choroby.
Jeżeli chodzi o pokarmy to szkoda że nie podajesz mrożonek.
Mrożonki u mnie stanowią podstawę diety np: Solowiec super pokarm i nie otłuszcza ryb poza tym podaje lasonogi, kryl drobny, czarny komar, szklarke, rozwielitkę, plankton czerwony, ikrę morską.
Suchy to u mnie uzupełnienie diety w zasadzie podaję raz w tygodniu i czasem jeszcze po mrożonym jak widzę że ryby są bardzo głodne.
Osobiście podaję płatki O.S.I - spirulina, artemia, czasem cichlid flakes, vividcolor, freshwater. Granulki u mnie się nie sprawdziły bo ryby zawsze nimi pluły.
Generalnie z macmasteri nie było problemu bo jadły wszystko oprócz granulatu.
A i też wyeliminowałem z diety rurecznika bo jest kiepski dla pielęgniczek tak samo jak serca. Oczywiście każdy karmi czym uważa ale obecnie hoduję Ap. baenschi wyżej wymienionymi pokarmami i jest wszystko ok nawet udało mi się odchować młode które mają już ok 1cm.
Dla młodych sam hodowałem żywe naupilusy artemii.
Także mrożonki polecam bo przecież sam nie chciał byś jeść ciągle chipsów :D Fajnie zjeść czasem jakiegoś kotleta.
Pozdrawiam

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: Towarzystwo dla Macmasteri

Postautor: rawracer » 27 września 20, 19:30

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi,uzupełnienie mojej wiedzy w tej kwestii.
Dzięki,Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości