OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Behemoth » 8 kwietnia 06, 14:09

Kakadu żyją w haremach, i nie będzie potrzeba odławiać pozostałych samic. Proponuję jednak układ np 1+5, gdyż dominujący samiec może prześladować słabszego. Między samiczkami też będą kłótnie, ale nie tak powazne jak w przypadku samców. Proponuję poczytać w internecie na ich temat to sie dowiesz to co cie interesuje. Pozdrawiam.

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 8 kwietnia 06, 20:13

Jeszcze jedno pytanko.

Co według Was sie nadaje do tego aqua .Pielęgniczki Ramirezki czy KAkadu i w jakich ilosciach zeby pasowały do skalarków i rodomostus (nie wiem cyz poprawnie napisałem ) :D .Nie chce potem po jakims czasem odławiac którys z tych pielęgnic bo np pary sie juz dobrały .

Będe wdzieczny za odpowiedź

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Dave » 8 kwietnia 06, 20:47

ziomal_14 pisze:A pytanie co do pielegniczek kakadu jest taki czy jak bedzie harem to czy dobrana para bedzie maltrtowała pozostałe samiczki czy nie???

W haremie nie tworzy się jedna dobrana parka. Samiec ma tarło raz z jedną, raz z drugą samiczką, więc samiec żadnej samiczce nie zrobi krzywdy (szczególnie w tak dużym akwarium). Jednak sprzeczki mięzy samiczkami będą dość częste, ale nie groźne. W 240 l akwarium mogą być 2 parki ramirez lub duzy harem kakadu.

[ Dodano: 2006-04-08, 21:49 ]
Jeśli nie chcesz odławiać to jedynym wyjsciem jest kupno duzego haremu kakadu, myślę, ze tak jak powiedział Behemot 1+5.

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Kornelia » 8 kwietnia 06, 23:51

Witaj
Moge jedynie powiedzieć ze harem kakadu pięknie wygląda zwłaszcza jak rybki maja tarło samiczka robi się pięknie żółta.
Ale uwaga bywają również bardzo agresywne samiczki, które mogą niszczyć gniazda pozostałym i nici z hodowli.
Dlatego jak kakadu to daj żabienice i sporo kryjówek zwłaszcza dziupli np z kokosa.
I jeszcze jedno nie jestem pewna ale na moje wyczucie o ile dorosły osobnik kakadu da sobie rade z skalarem tak małe czy maja sznse przeżycia ??
Skalary bywaja agresywne niech inni sie wypowiedza na ten temat. Dla mnie taka mieszanka troche ryzykowna.
Pozdrawiam Kornelia.

[ Dodano: 2006-04-09, 00:55 ]
Jak podobaja ci sie skalary to poprostu zrób akwa jednogatunkowe ze skalarami jest tak dużo odmian tej rybki i naprawde ładnie to wygląda
Ale to twoje akwa :) - powodzenia
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 9 kwietnia 06, 15:44

Witam.

Chce kakadu albo ramirezki do moich skalarków bo wiem że skalarki nei pływaja raczej przy dnie tylko w toni akwarium . Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi teraz wiem ze jezeli beda w nim pielegnice to kakadu (1+3).

Wiem ze mieszam cały czas na tym poście :lol: ,ale napiszcie mi ile moge trzymac samych skalarków w 240 litrowym akwarium i jaka ekipa porzadkowa na dno i w jakich ilosciach ???

Pozdrawiam
Jestem wdzieczny za odpowiedźi

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Behemoth » 9 kwietnia 06, 16:54

Jak dla mnie 2 dobrane pary skalarów właściwie było by najlepiej, bo ten 1 to tak na doczepe byłby, choć 5 też może być. Skalary to też pielęgnice :)
Co do służby porzadkowej to nie wiem co sie wszyscy tak na to uwzięli. Ja w żadnym akwarium nie mam ,,porzadkowych" rybek i jakoś to wszystko funkcjonuje.

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 9 kwietnia 06, 19:08

No ale 4 skalarki w 240 litrowym akwarium to mi sie wydaje ze bedzie troche pusto. zwłaszcza ze chce je trzymac od malutkiego i zeby u mnie rosły i sie rozwijały.Nie chce kupowac duzych od razu.

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Jakus » 9 kwietnia 06, 19:11

No jak wolisz kupić 10 małych skalarków a potem oddawać bo się nie będą mieściły to już twoja sprawa. Ja mam w akwa prawie same glonojady i nic nie pływa a jednak widzę te rybki i moje oko cieszą.
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 9 kwietnia 06, 19:20

No jak wolisz kupić 10 małych skalarków a potem oddawać bo się nie będą mieściły to już twoja sprawa. Ja mam w akwa prawie same glonojady i nic nie pływa a jednak widzę te rybki i moje oko cieszą



DO JAKUS
Nigdzie nie pisałem w całym poście o 10 skalarkach tylko co najwyzej piecieu a to jest zasadnicza różnica. NA początek przeczytaj co było juz przez kogo w tym poscie pisane a nie tylko ostatnią notke , i dopiero sie wypowiadaj !!!!

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Jakus » 9 kwietnia 06, 19:48

Te 10 to była przykładowa liczba ale rozumiem że nie każdy potrafi się domyśleć. A skoro mówisz że cztery to będzie pusto to jaką różnicę robi jeszcze jeden, przecież jak będzie pięć małych skalarków to też będzie pusto.
PS. spróbuj sobie czasem wyobrazić że niektórzy czytają wszystkie posty.
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 9 kwietnia 06, 19:55

Jakus

dlatego pytam ludzi i prosze o rade co można do tego jeszcze dołozyc zeby było ok.Może sie wypowiesz czy pasują tam kakadu (1+3) i rodomostus i i w jakich ilościach

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Jakus » 9 kwietnia 06, 20:11

Pewnie bym się wogóle nie wypowiadał w tym temacie ale skoro ktoś mówi że najlepiej byłoby dać cztery skalary a ty mówisz że to będzie mało bo nie będzie widać to jaka jest różnica między czterema a pięcioma ??? Co do reszty nie będę się wypowiadał bo chyba są tu mądrzejsi odemnie...
PS. głos zabrałem bo jakieś wnioski wyciągnąłem z tego tematu...
Pozdrawiam i życzę udanego kompletowania obsady...
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Kornelia » 12 kwietnia 06, 06:39

wiesz ja nie wiem jak się na skalar do kakadu ale u mnie np kakadu nie umiało sobie poradzić z glonojadem fakt był sporo od nich większy i co złożyły ikre to ją poprostu zjadł.
Więc napewno nie kupuj glonojadów.
Powodenia
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości