OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 26 marca 06, 14:44

Witam wszystkichniedługo będe miał nowy baniaczek -240 litrów <jupi>. Chciałbym w nim chodować koło 5-6 skalarów .Oprócz tego chciałbym dołozyc neonka innesa tak koło 30 sztuk .Mam pytanko czy w ogule te dwie rybki mogą zyć razem ze sobą .Jakie rybki proponujecie na dno -zbrojniki,kosiarki,otoski??? Naprawd eniw eim co mam robić .


Prosze napiszcie swoje zdanie o skalarkach+neonkach + (coś do czyszcznia aqua)


BArdzo Dziękuje pozdrawiam

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: A-kara » 26 marca 06, 15:04

Skalary z neonami to raczej nie jest dobry pomysl.Skalary moga zaczac gonic neony i atakowac je. Brygada sprzatajaca to najlepiej sprawdza ci sie otocinclusy, kosiarki ,krewetki (jesli zrezygnujesz ze skalarow) .
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 26 marca 06, 15:19

chodzi o to z enei chce rezygnowac ze skalarów.Słyszałem ze mogaone życ razem pod warunkiem ze skalarki i neonki beda od małego razem to sie do siebie przyzwyczja.Wtedy skalarki nie będa traktowały neonek jako poywnienia.

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Mokun » 26 marca 06, 18:40

Skalary nie powinny przeszkadzać otocinklusom chyba ze masz agresywane skalary ale neony+skalary to zły pomysł a proponuje jeszce kiryski!

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 26 marca 06, 19:06

Wszyscy mi odradzają skalarki z neonkami . Więc chce zostawić jeden z tych dwóch gatunków.

Więc prosze napiszcie co dorzucic do 5-6 skalarków(mam) ,kilku gupików(pokarm dla skalarów)(mam) i jednego zbrojnika(mam) .Chodzi mi ogólnie o rybki łatwodotępne .

Ewentulanie w akawrium pływało by stako neonek (koło 30 sztuk) zbrojnik(mam) i prosze napiszcie co jeszcze.

Wiem zę teraz troche namieszałem ale zrozumcie nei cce potem sie zadnych rybek pozbywac jak nei beda pasowały do reszty.

POZDRAWIAM

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Mokun » 26 marca 06, 19:11

Jesli chcesz miec neonki to miej tylko ze jak ci skalary je beda atakowac to twoja wina. Ja radze: skalary, barwniaki lub ramirezy albo oba jesli chesz, otocinklus przyujsciowy. kirysek(liniowy, spiżowy) lub inny. Takie rybki które ci podalem nie zjedza sie. Moga sie jedynie gonic bo barwniaki to ryby terytorialne.

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 3 kwietnia 06, 20:28

Witam ponownie .Nad neonkami do skalarków się nadal zastanawiam .Choć na początek wpuszcze z 10 podorśnietych neonków i miejmy nadzieje będzie dobrze a ptem dorzuce jeszcze z 15 .Oprócz tego kilka kosiarek i otosków (po 4-5)

Ale moje pytanko brzmi czy ze skalarkami można trzymać krewecie w 240 litrowym akwarium. Czy skalarki nie bedą atakowały krewetek .Jakie polecacie i ile do tej obsady???

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedźi

Awatar użytkownika
vian
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwietnia 06, 15:00

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: vian » 5 kwietnia 06, 15:05

witam jestem nowy zakladfam wlasnie nowe akwa dosc male bo tylko 25L chcialbym chodowac neonki kolega polecil mi nie wiecej niz 9 do tego akwa do tego duzo rozlin i czarny zwirek czy takie cos wypali prosze o obpowiedz

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Dave » 5 kwietnia 06, 15:23

Oczywiście, ze wypali. Takie akwaria są piękne i łatwe w utrzymaniu. Mozesz dac 9 neonów i 3 kiryski lub otoski, lub lepiej 12 neonów.

Awatar użytkownika
vian
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwietnia 06, 15:00

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: vian » 5 kwietnia 06, 15:27

a jakie roslinki proponujesz do tego akwa??????

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Mokun » 5 kwietnia 06, 17:35

Jakieś gęsto rosnące Limnofile, Wgłebka Wodna, Synema Trójkwiatowa, Kabomba Karolińska, Bebłek Dwupręcikowy i wiele innych tylko wszystkie to rośliny będziesz musial przycinać poza Wgłebką!!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Behemoth » 5 kwietnia 06, 18:22

Skalary + neonki według mnie odpada, chyba że kosztem ryb chcesz podważyć te słowa :wink: Co do barwniaków to w sumie czemu nie, ale nie zapominajcie o tym że barwniaki to nie tylko Pelvicachromis pulcher czyli Barwniak czerwonobrzuchy, ale też ryby z rodzajów Nannochromis, Chromidotilapia etc. Otoski wg mnie tez odpadają gdyż dorastają do takich samych rozmiarów co neonki, więc zastanówcie się nad tym czemu otoski miały by ujść przy takiej obsadzie z życiem. Wiadomo, nie rzucają się w oczy tak jak neonki, ale dla chcącego nic trudnego i jeśli trafi ci się ,,zły" skalar to z czasem wyeliminuje całą ,,mniejszą" obsade z akwarium. Polecałbym już do nich Zwinniki Blehera lub Czerwonogłówki, gdyż rosną większe, a brzydkie nie są, oraz pare pielęgniczki boliwijskiej gdyż rośnie dosyć spora, a poza tym ubarwiona pięknie. Pozdrawiam

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 6 kwietnia 06, 20:27

Witam wszykich .Skoro neonki do skalarków dpadają prosze Was o propozycje obsady aqua 240 litrów .W akwarium na bank musi być koło 5 skalarków .Proponujcie obsady .Jaka służba sanitarna na dno?? Nie chce w tym akwarium żyworódek (mieczyków,gupików, molinezji itp. PROsze pomocy za kilka dni zaczynam urzadzac akwarium :)

[ Dodano: 2006-04-07, 16:22 ]
Witam to znowu ja.

Doszedłem do wniosku ze w akwarium napewno beda pływały 5 skalarków i do tego harem pielęgniczek ramireza (3+1) . Napiszcie co jeszcze i w jakich ilosciach co na dno i przydałoby sie jakies stadko kasaczowatych moze byc czeronogłówka??. Czekam na propozycje

Pozdrzwiam czekam na podpowiedżi

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: Dave » 7 kwietnia 06, 16:28

Jeśli chcesz harem, to kup kakadu, a nie ramirezy. 1+3 Ramirez stworzy jedną silną parę, a pozostałe samiczki będą maltretowane. Fajne odmiany kakadu są często nawet ładniejsze od Ramirezek, ale to kwestia gustu.

ziomal_14
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 26 marca 06, 14:34

Re: OBSADA DO NOEWGO AQUA -- PROSZE POMOCY

Postautor: ziomal_14 » 7 kwietnia 06, 22:31

Dlatego napisałem harem ramirezek bo wiem,że tych rybek nie mozna dobrać w sklepie zeby kupic jedna parke .Trzeba kupic samczyka i dwie trzy samiczki .Potem jak rybki sie dobiorą dopiero mozna pozostałe dwie samiczki odłowic .mi to sie nie podoba bo eni po to to chce chodwac rybki zeby je potem odławiac. A pytanie co do pielegniczek kakadu jest taki czy jak bedzie harem to czy dobrana para bedzie maltrtowała pozostałe samiczki czy nie??? I czy w 240 litrowym akwarium mogą być np dwie parki kakadu.??

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości