Obsada do akwarium 112L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Obsada do akwarium 112L

Postautor: LemonHaze » 22 lutego 20, 13:47

Cześć

Jeszcze tylko doradzić się bym chciał jaką obsadę do akwarium 112L zrobić?..

Oświetlenie będzie to: 2x 18W T8
- grollux 8500k
- sylviana 10000k

Co do dokładniejszych pomiarów wody będę wiedział za jakiś czas juz zamówione testy paskowe, czekam aż przyjdą

Filtr: Kaskada fzn3

Podłoze to na ziemi do kaktusow do tego jeszcze oddzielnie dodam kulki g-t i kermazyt

Z nawożeniem to nie wiem jeszcze co będę dawał, ale przez jakis 1 msc planuje nic nie dawać

Co do roślinności nie mam wypatrzonych jeszcze ale chcę żeby trochę ich było , może też byscie doradzili cos od razu ?

No i jaka obsasa by była dobra , jakieś porady ??

I jeszcze jedno ile cm żwiru z przodu i tyłu? Żwirek o granulacji 1-2mm

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: osama » 24 lutego 20, 12:15

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Langhaar
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 marca 20, 11:03

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: Langhaar » 5 marca 20, 19:00

moze stado 15 szt razbor klinowych ,na dno kiryski jakies jakie ci sie podobaja i rosliny ładne :D

Langhaar
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 marca 20, 11:03

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: Langhaar » 5 marca 20, 19:00

Langhaar pisze:moze stado 15 szt razbor klinowych ,na dno kiryski jakies jakie ci sie podobaja i rosliny ładne :D

do tego para pielegniczek ramireza

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: jurkin » 5 marca 20, 20:14

Z razborami dobry pomysł, jednak zamiast klinowych proponował bym espei, a jeszcze lepiej hengela, co prawda nie tak wybarwione ale dobrze trzymają się w lawicy i są mniejsze od pozostałych, na 112l tak ze 30szt w sam raz.

LemonHaze
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 17 lipca 19, 10:23

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: LemonHaze » 6 marca 20, 08:54

A te neonki Czerwone ? Tez mi sie podobają, no kiryski będą na pewno i otoskow pare, tez myślałem jeszcze nad gupikami parka, ramizerki tak srednio mi sie jakos podobają czym innym i tez wiekszym mozna je zastąpić? :)

Langhaar
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 5 marca 20, 11:03

Re: Obsada do akwarium 112L

Postautor: Langhaar » 6 marca 20, 12:52

LemonHaze pisze:A te neonki Czerwone ? Tez mi sie podobają, no kiryski będą na pewno i otoskow pare, tez myślałem jeszcze nad gupikami parka, ramizerki tak srednio mi sie jakos podobają czym innym i tez wiekszym mozna je zastąpić? :)

mozna dac pielegniczke kakadu,barwniaki szmaragodwe,czerwonobrzuche

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości