112l dodatek do obsady

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
HannaMarin
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 listopada 19, 14:14

112l dodatek do obsady

Postautor: HannaMarin » 3 listopada 19, 14:23

Witam,
Od 6 miesięcy posiadam standardowe akwarium 112l, chciałabym jednak uzupełnić moją obecną obsadę, która składa się z 3 samiczek bojownika (są bardzo łagodne w stosunku do siebie jak i do innych mieszkańców), razbory klinowe w liczbie 8 oraz ślimaki.
Temp. 26
pH 7/7,2
No2 0
No3 20
Oświetlenie: 2x18W plus belka Led,
Filtracja: filtr multikani 800 (gąbki+ceramika),
W akwarium dużo roślin, korzenie, łupiny kokosa, podłoże to ciemny piasek o granulacji 1-2mm.
Chciałabym do tego dodać jakieś sympatyczne rybki żywiące się glonami np myślałam o samych samcach gupika lub 3 platkach? Sama nie wiem (?)
Dziękuję za każdą pomoc ! ♡♡♡

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112l dodatek do obsady

Postautor: Hunter » 3 listopada 19, 14:36

Czy masz problem z plagą glonów? Uzupełnienie obsady o ryby glonożerne to kiepski pomysł do walki z glonami.
Zresztą akurat platki, czy gupiki niechętnie jedzą glony. Molinezje radzą sobie całkiem fajnie, ale zupełnie tam nie pasują.
Pytanie jakie to glony, bo nawet roślinożerna molinezja gardzi większością a glonów, chwyci się jedynie miękkich nitek.

Opisz szerzej problem, wrzuć foty glonów.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości