Ile Płatek?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Pandorka81
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 19, 17:23

Ile Płatek?

Postautor: Pandorka81 » 28 maja 19, 07:35

Hej pomóżcie mi z doborem obsady. Nie chciałabym przerybić.
Mam 54l, filtr kaskadowy FZN2, światło LED 10w. Grzałki nie wkładałam, bo mam cały czas 25 stopni w akwarium.
Obsada:
3 samce Gupika Endlera (miałam więcej , ale kolega synka wziął)
1 samiec Gupika Pawie Oczko
3 Cierniooczki Khula
2 Platki
10 krewetek Red Cherry

I pytanie czy mogę dołożyć Platki (i ile?), bardzo mi się podobają te rybki. Wprawdzie ciągle je gania Pawie oczko, a one choć większe się nie bronią. Ewentualnie Pawie Oczko też pójdzie do kolegi (bo się podobał). Chyba że jak dołożę Platek to mu przejdzie? Ktoś miał jakieś doświadczenia? Jeszcze pytanie o Płatki. Czy one się mnożą jak Gupiki? Niestety mam parkę.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ile Płatek?

Postautor: Hunter » 28 maja 19, 08:25

Tak, mnożą się jak gupiki, do tego rosną dużo większe. Akwarium 54l jest dla nich zbyt małe.
Cieniooczki Kuhla to już w ogóle duże rybska, skarłowacieją w 54l. W ogóle nie powinny się tam znaleźć :(
Endlerki i krewetki to fajne połączenie. Na pewno się sprawdzi, pozostań przy tych dwóch, a w akwarium będzie ład i spokój.
Z czasem może być problem z nadmiarem Endlerków, są bardzo płodne niestety...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Pandorka81
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 19, 17:23

Re: Ile Płatek?

Postautor: Pandorka81 » 28 maja 19, 13:21

Gupiki mam tylko samce, więc nie będzie nadmiaru :p
Cierniooczki wszędzie piszą, że od 60cm akwarium, dlatego wzięłam.
Platki chyba samca oddam, a ewentualnie same samice wezmę. Czy taka opcja byłaby ok? Też piszą, że od 60cm. Jeśli tak, to ile tych samic? Jeśli nie, to będę kombinować dalej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości