[63l] Obsada ryb do akwarium w stylu LT z modyfikacjami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Papniok
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 7 lutego 19, 17:52

[63l] Obsada ryb do akwarium w stylu LT z modyfikacjami

Postautor: Papniok » 2 kwietnia 19, 14:44

Ponad miesiąc temu założyłem akwarium w stylu Low Tech z pewnymi modyfikacjami (w kierunku tzw. Medium Tech). Zbiornik 63l (60x30x35) na ziemi ogrodowej i czarnym żwirze kwarcowym, w pokrywie oświetlenie led 13W (1350lm), filtr wew. Aquael Turbo 500, grzałka 50W, woda kranowa 7,8-8 pH, 16 GH i 9 KH. Obsadzony niewymagającymi roślinami (rogatek, moczarka, limnophilia, hygrophilia, bacopa, żabienica, zwartka, gałęzatka i in.) Tu zdjęcie ogólne zbiornika: https://zapodaj.net/bbfcae5698a3e.jpg.html
Od paru dni w akwarium żyją krewrtki RC i ampularia, teraz czas na ryby. Mój pomysł to para/harem prętnika karłowatego i 8-10 razbor espei. Myslałem też nad małymi kiryskami w liczbie 6 sztuk, ale to byłoby już przerybienie. I w końcu moje pytanie: macie jakieś inne propozycje obsady ryb dla mnie?
Z góry dzięki za sugestie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości