[Akwarium 105l] – Towarzyskie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

[Akwarium 105l] – Towarzyskie

Postautor: Dulka » 13 marca 19, 10:01

- wymiary zbiornika: 75x35x40wys
- rodzaj podłoża: jakiś tam tani substrat przykryty żwirkiem pod hardscapem i w miejscu roślin + połowa akwarium plaża z piasku 1mm
- rodzaj i moc oświetlenia: belka ledowa 16W
- filtracja; rodzaj, producent, model: Aquael Turbo 1500
- zastosowane wkłady filtracyjne: gąbka i ceramika (w zapasie mam lawę także mogę powoli wymieniać)
- parametry wody: testy pasowe, wiadomo jakie (wiem, że nie są dokładne): pH: 7,6-8, GH (wg. wodociągów) 12,9, KH >20, temp. bez włączonej grzałki 24 stopnie, docelowo chciałabym mieć 26-27 stopni.
Bez nawozów.
Te KH to jakieś nieporozumienie chyba, nie mam czym zmierzyć poza tym wspaniałym paskiem JBL, ale bojowniki żyją i mają się dobrze (a mają tylko kaskadę z gąbką, z wodą nic im nie robiłam), są ruchliwe, czyli te KH to nie może być taki kosmos.

Myślałam o takiej obsadzie:
-Bojownik 1+2 (i tak je już mam, więc muszą zostać)
-Fantom czarny 8 rybek, wolałabym bystrzyka ozdobnego, ale trochę za wysokie pH mam w kranówce :|
-Danio (glo/luminous) 8 rybek (ponoć te GMO dobrze czują się w wodzie 22-27 o GH max 18st)
-Kiryski czarne 5-6 rybek

Czy to nie za mało rybek?
Co ja mam zrobić z tym KH, bo już świra dostaje. Ideałem byłaby woda przegotowana lub destylowana, ale jak dobrze rozumiem na mój litraż muszę wlać 5l takiej wody żeby obniżyć o 1 stopień? Jakiś uzdatniacz? Z jednej strony boje się cokolwiek wpuścić do takiego kranowitu, a z drugiej bojowniki wyglądają na zadowolone...

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: [Akwarium 105l] – Towarzyskie

Postautor: pimowo » 13 marca 19, 10:06

Dulka pisze:Co ja mam zrobić z tym KH, bo już świra dostaje.

Kup testy kropelkowe bo teraz to tak naprawdę sama nie wiesz co jest w akwarium.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: [Akwarium 105l] – Towarzyskie

Postautor: Dulka » 13 marca 19, 10:29

pimowo pisze:
Dulka pisze:Co ja mam zrobić z tym KH, bo już świra dostaje.

Kup testy kropelkowe bo teraz to tak naprawdę sama nie wiesz co jest w akwarium.


No nie bardzo właśnie mam gdzie je kupić.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [Akwarium 105l] – Towarzyskie

Postautor: Hunter » 13 marca 19, 14:19

Internety i portale aukcyjne ;) Taniej niż w niejednym sklepie lokalnym, nawet jakby wziąć pod uwagę wysyłkę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: [Akwarium 105l] – Towarzyskie

Postautor: Dulka » 24 marca 19, 09:36

Mam Gh i Kh.
Gh 17
A Kh 13

Jestem trochę zawiedziona filtem. Jeśli ustawiam go na max to wyrywa mi rośliny i robi straszna pralkę, po dodaniu deszczowni filtr ustawiony na max robi pralkę + wywala wodę aż za akwarium :D

I co z tą obsadą?
Kiryski musiałabym zmniejszyc do 4-5, bo po kupnie drugiego korzenia plaża trochę się zmniejszyła.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości