Czy taka obsada mogła by być ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Raptornix
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 marca 19, 14:02

Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Raptornix » 3 marca 19, 14:06

Witam serdecznie, przychodzę z pytaniem czy w 80L akwarium mógłbym trzymać razem stadko danio,bojownika i zbrojniki niebieskie ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Hunter » 3 marca 19, 15:38

Niestety danio pływają w chłodnych wodach, a bojowniki w ciepłych.
Poza tym osowiały bojownik będzie przegrywał walkę o jedzenie z bardzo zwinnymi danio.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Dulka » 3 marca 19, 20:08

Ale nie powinien być względem nich agresywny? (mam właśnie taki sam dylemat, a chciałabym jakieś ruchliwe rybki danio/neony)
Konkretnie chodzi mi o GMO :wink: glofish/lumionous do którego na dwóch stronach znalazłam takie parametry czyli pokrywają się z bojownikiem:
PH: 6.8 - 7, tolerates wide range.
Hardness: Soft to moderately hard (0 to 18°DH)
Temperature: 72°F to 80°F (22°-27° C)

Awatar użytkownika
Raptornix
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 marca 19, 14:02

Re: Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Raptornix » 3 marca 19, 20:36

Danio są rybkami szybkimi, bez żadnych bardzo kolorowych i dużych wachlarzowych ogonów. Samce bojowników są raczej agresywne tylko dla innych samców bojowników i innych ryb mniejszych,przyciągający ich uwagę kolorem lub wachlarzem co przypomina im własny gatunek.
Bojownik nie będzie się nimi interesować, a one nie będą się jego obecnością stresować.
Bojownika można trzymać z wieloma rybkami ławicowatymi np.kardynałkami lub rybami podobnego rozmiaru do niego np. mieczyk Hellera.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Anka cyganka » 3 marca 19, 21:17

Raptornix pisze:Bojownika można trzymać z wieloma rybkami ławicowatymi np.kardynałkami lub rybami podobnego rozmiaru do niego np. mieczyk Hellera.

Nie mozna trzymac z tymi rybami bo mają inne wymagania co do parametrów wody. Bojowniki lubia wodę ciepła, miękka i kwaśna.

Awatar użytkownika
Raptornix
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 3 marca 19, 14:02

Re: Czy taka obsada mogła by być ?

Postautor: Raptornix » 3 marca 19, 21:25

A przepraszam za ten błąd po prostu często widywałem takie akwaria np. z takimi rybami właśnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości