[akwarium 35l] prawdopodobny błąd w kupnie ryb i jakie kupić?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
wow123
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 19, 16:34

[akwarium 35l] prawdopodobny błąd w kupnie ryb i jakie kupić?

Postautor: wow123 » 2 stycznia 19, 16:37

Witam. Mam akwarium około 35l. Zastanawiam się jakie rybki kupić?? :?: :?:
Nie chcę aby się rozmnazaly ani oczywiście ze sobą walczyły. Mam filtr od happet 40l, grzalke też jakaś mam, do wody nie mam zamiaru używać nawozów. Podłoże to kamyki a wody używam kranowy.

Aktualnie mam welona i molinezje, lecz wiem że to nie jest najlepsze połączenie więc jedna rybkę(w ostateczności dwie) chce dać mojej mamie do malutkiego akwarium, tylko która? Z tego co wiem to welony mogą żyć same


Tylko nie krewetki ani inne ślimaki :x

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [akwarium 35l] prawdopodobny błąd w kupnie ryb i jakie kupić?

Postautor: Hunter » 2 stycznia 19, 17:53

Obie ryby które posiadasz nie powinny pływać w Twoim akwarium. Przełożenie ich do innego "malutkiego akwarium" nie poprawi im warunków.

Tutaj znajdziesz propozycje ryb do małych akwariów: viewtopic.php?f=27&t=43416
Koniecznie przeczytaj wstęp, bo sam rozmiar akwarium to jeszcze nie wszystko na co należy zwrócić uwagę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [akwarium 35l] prawdopodobny błąd w kupnie ryb i jakie kupić?

Postautor: Dhuz » 3 stycznia 19, 06:43

Welonka rośnie do wielkości pięści dorosłego człowieka. Molinezja, zależnie od gatunku, 9-12cm długości. Na pewno chcesz zrzucić na mamę odpowiedzialność za te ryby, ich zdrowie i życie, w dodatku w zbyt małym akwarium?


1. Ryby oddaj do zoologa - tak, to takie samo rozwiązanie jak ze zwaleniem odpowiedzialności na mamę, tylko w tym przypadku jest niewielka szansa, że te ryby zostaną wzięte do odpowiedniego zbiornika. Albo na karmę, tak też bywa.
2. Znajdź na stronie wodociągów, jaką masz wodę.
3. Pomierz jakiej to akwarium jest wielkości.
4. Sprawdź model filtra, jaki masz, a nie do jakiego akwarium jest sugerowany przez producenta.
5. Wróć do tematu i na spokojnie przemyśl.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości