Wąskie i wysokie akwarium pod zabudowę

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
matys1602
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 18, 22:34

Wąskie i wysokie akwarium pod zabudowę

Postautor: matys1602 » 15 grudnia 18, 23:27

Witam. Jest to mój debiut na forum więc jeśli taki temat już się pojawił przepraszam. Przygotowuję się do założenia akwarium pod zabudowę w domu. Akwarium długie około 1 metra, wysokie na 80 cm, i szerokie na 30 cm. Miałem kilkuletnią przerwę w akwarystyce i postanowiłem wrócić do tej pasji. Początkowo myślałem o morszczyźnie, ale wiedza i budżet jeszcze za małe. :)
Bardzo proszę o doradztwo w doborze gatunków. Myślałem o neonkach lub skalarach aby zbiornik był efektywny. Jeśli neonki w stadzie będą od początku razem ze skalarami też nie powinno być kłopotów.
z góry dzięki
:D

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Wąskie i wysokie akwarium pod zabudowę

Postautor: pimowo » 16 grudnia 18, 05:18

Będziesz miał problem z oświetleniem przy takim wysokim akwarium.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wąskie i wysokie akwarium pod zabudowę

Postautor: Hunter » 17 grudnia 18, 16:51

Na pewno dobrze przemyślałeś ten baniak? Bardzo wąski i wysoki. Ciężko zaaranżować i cokolwiek pogrzebać przy podłożu. Doświetlenie to też nie lada wyzwanie jak przedmówca trafnie zauważył.

Nie licz też, że mimo sporego litrażu będziesz miał w czym wybierać. Problemem jest relatywnie mała powierzchnia do pływania, bo istotne jest pole powierzchni podstawy akwarium, wysokość to mniej istotna sprawa.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości