Danio perłowe 112L

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Tarcza
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 18, 17:17

Danio perłowe 112L

Postautor: Tarcza » 15 października 18, 05:38

Cześć!
P
Niedawno zacząłem interesować się akwarystyką i mam pytanie: czy danio perłowe razem z otoskami mogłyby egzystować w akwarium 112L? Jeśli tak to w jakiej ilości? Będe spajać wiadomości z waszych ust :D Parametry itp. podane niżej
3. Przy zapytaniach o obsadę wymagane jest podanie danych na temat:.
- wymiary: 80x40x40
- podłoże: nic absokutnie nie wiem poradzcie cos
- oświetlenie: tu tez nic nie wiem
- filtracja; Mam filtr kaskadowy FZN-2
- wkład filtracyjny: gąbka??
- gH: 18°
- pH: 7,5
-
Ostatnio zmieniony 15 października 18, 18:54 przez Tarcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Zasada PSS:
Zanim chcesz mieć akwarium musisz czytać, pytać i czekać!

Paski są do spodni: nie do wody :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Danio perłowe 112L

Postautor: barttsw » 15 października 18, 06:09

danio perlowe to twardosc od 15 i ph pow 7,5 a otoski ponizej gh 10 i ph ponizej 7,2
to jeden z problemow
nastepne to temperatura

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Danio perłowe 112L

Postautor: Zawaś » 15 października 18, 06:49

Tarcza pisze:Cześć!
Niedawno zacząłem interesować się akwarystyką i mam pytanie: czy danio perłowe razem z otoskami mogłyby egzystować w akwarium 112L? Jeśli tak to w jakiej ilości? Będe spajać wiadomości z waszych ust :D Twardość ogólna w kranie to 18 n°, a pH wynosi 7,5. Chciałbym się rownież dowiedzieć o tym jak zakładać akwarium, i dbać o nie, gdyż moje książki o akwarystyce stracily już aktualność. Jakby co dysponuje filtrem RO firmy Aquaart.


Najwygodniej będzie jak założysz swój temat o akwarium poruszając w nim interesujące cię zagadnienia. Do tego sporo odpowiedzi już jest na forum ale trzeba trochę poszukać.
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
Tarcza
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 18, 17:17

Re: Danio perłowe 112L

Postautor: Tarcza » 15 października 18, 15:29

Nie rozumiem problemu. Przecież isnieje takie coś jak grzałka. Co do otosków... szkoda, ale jak nie mogą być z danio to przeżyje. Co do pH to jest przy dolnej granicy. Jakies propozycje na inne rybki do danio? Oraz ile danio może być w akwarium?
Zasada PSS:
Zanim chcesz mieć akwarium musisz czytać, pytać i czekać!

Paski są do spodni: nie do wody :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Danio perłowe 112L

Postautor: barttsw » 15 października 18, 15:44

Opisz zbiornik wg regulaminu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości