Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Ralstin
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 25 lipca 18, 14:03

Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: Ralstin » 25 lipca 18, 14:17

Witam, jestem początkującym akwarystą. Przez ostatni rok miałem akwarium 25l, (wiem wiem, że źle prowadzone, ale chcę już przejść na dobrą stronę mocy :)). Teraz zmieniłem zbiornik na 45l 60x30x30 z zaokrągloną szybą (Aqua4start ze sklepu zoologicznego). Z poprzedniego akwarium zostały mi: kirysek pstry, gupik i dwa danio.
Proszę was doświadczonych akwarystów o pomoc w uzupełnieniu obsady w akwarium. Myślałem o dokupieniu kirysków (lubię te rybki ponieważ są bardzo ruchliwe). Narzeczona chciałaby też dodać krewetki :) Czy macie jakieś propozycje?
Drugie pytanie dotyczy roślin. Z poprzedniego akwarium wiem, że rośliny rosną bardzo szybko i po skróceniu wyglądają brzydko. Czy są jakieś roślinki które nie będą ciągle rosły i rosły i nie trzeba będzie je skracać co jakiś czas?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: barttsw » 25 lipca 18, 14:38


jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: jurkin » 25 lipca 18, 21:08

O rany, ale ź za szalał :D ze szklanki w kubek, jak zlapaleś bakcyla, to nie mogłeś pszynajmniej te 112 postawić?

Ralstin
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 25 lipca 18, 14:03

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: Ralstin » 25 lipca 18, 21:36

Napotkałem na duży opór narzeczonej :)
Zgodnie z regulaminem swoją proponowaną obsadę podam jak przejdę się do zoologicznego i popatrzę jakie rybki mi się podobają.
Proszę więc na razie o poradę w zakresie roślin, które nie wymagają dużej pielegnacji, a będą wyglądały ładnie i nie będą rosły jak szalone :)

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: bozek886 » 25 lipca 18, 21:39

Tylko, ze Ty nie masz brać tych ryb, które Ci się podobają... tylko te, którym jesteś w stanie stworzyć warunki do życia

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: jurkin » 25 lipca 18, 23:17

Ralstin pisze:Zgodnie z regulaminem swoją proponowaną obsadę podam jak przejdę się do zoologicznego

chyba go nie czytałeś, a jak nie zrozumiałeś to przeczytaj jaszcze raz, nie szukaj porad w zoo-logiku, bo przyniesiesz do tej szklanki parę złotych rybek, z dziesięć neonów i glonojada. Poczytaj ten temat viewtopic.php?f=27&t=43416 morze Ci coś pod pasuje. jak się z podoba jakaś ryba to najpierw poczytaj o niej, czy możesz ją trzymać, nawet w sklepie odpalasz smartfona i wszystko wiesz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: barttsw » 26 lipca 18, 06:07

Po to jest regulamin tu nie chodzi o podanie jakies obsady
tu chodzi o padanie calej reszty parametrów i podłoża przede wszystkim
a jak chcesz porad z zoologa od tych baranow, sprzedawcow to napotkach sie nie tylko tutaj ale na kazdym forum z krytyka czasami bardza ostra.
Wez sie za czytanie.
Moge dobrac kilka set obsad ale moj czas jest cenny i nie bede strzelal w ciemno bo potem się okaże ze z woda nie masz zamiaru nic robic, bo wujek tak robil i bylo dobrze

Ralstin
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 25 lipca 18, 14:03

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: Ralstin » 1 sierpnia 18, 13:41

Witam ponownie. Na dzień dzisiejszy jestem już trochę mądrzejszy, więc zaczynam temat od początku :)
Warunki startowe: Akwarium 60x30x30cm (zestaw z zoologicznego Aqua4start), zaokrąglona szyba przednia. Nie znam modelu filtra ale daje radę. Wygląda na porządny. Grzałki nie używam, przynajmniej teraz.
Podłoże to jasny drobny piasek.
Parametry startowe: Temperatura 25st C (przy tych upałach niestety dochodzi do 29st C w dzień, ale docelowo ma być 25 stopni), Cl2 = 0, pH = 7,6-8, KH = 8, GH = ok. 18-20, NO2 = 0, NO3 = 10. Mierzone testerami paskowymi JBL.
Roślinność i kamienie sztuczne, ponieważ na początek chcę się skupić na nauce hodowli rybek. Rośliny prawdziwe może w przyszłości...
Z poprzedniego akwarium zostały mi samce: 1x kirysek pstry, 1x danio pręgowate, 1x gupik.

Obsada, którą planowałem wpuścić (uwzględnia "stare"rybki):
6x miedzik obrzeżony,
4x kirysek (nie wiem czy dokupię pstre czy inne),
1x danio pręgowaty,
1x gupik,
5x krewetka cherry.

Myślicie, że taka obsada byłaby dobra? :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: barttsw » 1 sierpnia 18, 14:08

nic z tego sie nadaje oprócz żyworódek
kiryski to ryby stadne i 60 cm za małe dla nich ponadto calkiem inne parametry wody
miedziki jak wyzej
krewetki jako pokarm
danio ryba stadna torpeda za maly baniak ryba zimnolubna

Ralstin
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 25 lipca 18, 14:03

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: Ralstin » 1 sierpnia 18, 19:55

A czy moglibyście mi poradzić jakąś obsadę dla mojego zbiornika? Jeżeli jest możliwość to bez gupikow. Z góry dziękuję.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: jurkin » 1 sierpnia 18, 21:18

Ralstin pisze: Roślinność i kamienie sztuczne, ponieważ na początek chcę się skupić na nauce hodowli rybek. Rośliny prawdziwe może w przyszłości..

I tu jest błąd, z żywymi roślinami jest dużo łatwiej zapanować nad akwarium, one w tym bardzo pomagają. O walorach estetycznych juz nie wspominając.

Ralstin
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 25 lipca 18, 14:03

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: Ralstin » 1 sierpnia 18, 21:46

A w czym pomagają? Jestem początkujący i jeszcze wielu rzeczy nie wiem. Osobiście zraziłem się do żywych roślinek po tym jak w poprzednim akwarium przynioslem wraz z nimi ślimaki, których później zrobiło się milion. A po drugie po przycinaniu brzydko wyglądały.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dopasowanie obsady do obecnych rybek, akwa 45l

Postautor: barttsw » 1 sierpnia 18, 22:40

Do tej szklanki tylko ztworodki endlera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości