112 -Obsada ryba ławicowa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 12 kwietnia 18, 09:10

Witajcie po kilku latach przerwy . Dostałem od dziewczyny akwarium 112l i powoli zaczynam startować . Mam problem z rybą ławicową do mojej obsady , może pomożecie mi w wyborze ?

Trochę info o akwarium.

Wymiary : 80 x 35 x 40
Oświetlenie: 4 x 10W LED 4000 lumenów
Filtracja: Fluval 206
Grzałka:100W

Co2 - Butla 5l
Nawożenie : EI
Podłoże : jałowe Jasny piasek, żwirek do akwarium 0,4-0,8mm oraz Czarny żwirek, piasek kwarcowy, akwarium 2-3mm (" idealny dla ryb dennych, nie posiada ostrych krawędzi" -takie info od producenta i faktycznie tak jest)

Parametry: Bazując na poprzednich akwariach to będzie coś w takich granicach :Ph 6,8 Kh 6, Gh7

Obsada:

-Kirysek panda 6-8 sztuk.
-Ryba ławicowa : (tu liczę na waszą pomoc byle nie neonki )
-Harem Kakadu 2+1

(*akwarium jeszcze nie wystartowało*)
Moje 63L -old one

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: barttsw » 12 kwietnia 18, 09:41

zwir i nawozenie wykluczaja kakadu a zwir wyklucza kiryski

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 12 kwietnia 18, 10:12

barttsw pisze:zwir i nawozenie wykluczaja kakadu a zwir wyklucza kiryski
- Zasmuciłeś mnie teraz :/

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego EI przeszkadza w hodowaniu kakadu ?

"Dodawanie suchych soli, nie ma żadnego wpływu nawet na najbardziej wrażliwe gatunki i będą się one szczęśliwie rozmnażać, jeżeli parametry w zbiorniku potrzebne do rozrodu zostaną spełnione." - http://www.roslinyakwariowe.pl

Najbardziej zależało mi na kiryskach .
Uważasz ,że lepszym wyjściem będzie pójść w Azję ?

6- Bocja karłowata
20-rozbora galxy
Harem prętnik karlowaty
Moje 63L -old one

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: barttsw » 12 kwietnia 18, 11:10

mati5123 pisze:Mógłbyś wyjaśnić dlaczego EI przeszkadza w hodowaniu kakadu ?
ei mioze jeszcze ale te cholerne co2?
ogolnie to ryba wod czarnych poczytaj sobie o BW
mati5123 pisze:"Dodawanie suchych soli, nie ma żadnego wpływu nawet na najbardziej wrażliwe gatunki i będą się one szczęśliwie rozmnażać, jeżeli parametry w zbiorniku potrzebne do rozrodu zostaną spełnione." - http://www.roslinyakwariowe.pl
brednie brednie brednie ryba jak sie rozmnaza to nie znaczy ze jest jej dobrze ludzie w obozach tez sie rozmnazali a zyli w dramatycznych warunkach

mozesz zrobic ameryke spokojnie tylko dobierz sobie rosliny i zwierzaki wcale nie trzeba tam lac nawozow i podawac co2 to nie lekarstwo na akwarium
fakt w takim zbiorniku nie poszalejesz
ponadto kiryski pandy to sa zimnolubne a kakadu lubi cieplejsza wode

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: jurkin » 12 kwietnia 18, 11:54

Do 112 polecam razbore Hendela, jest mała i w miarę trzyma się razem, aczkolwiek uważam że lawica czegokolwiek w akwarium którym niż ten metr nie ma sensu, z czasem czują się bezpiecznie, rozłazi się po całym akwarium i z lawicy nici.

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 12 kwietnia 18, 12:01

jurkin pisze:Do 112 polecam razbore Hendela, jest mała i w miarę trzyma się razem, aczkolwiek uważam że lawica czego kol wiek w akwarium ktutrzym niż ten metr nie ma sensu, z czasem czują się piezpiecznie, rozłazi się po całym akwarium i z lawicy nici.


To może razbora espei miałem i jest całkiem sympatyczna . Tylko co na dno , zwracając uwagę na moje podłoże .
Moje 63L -old one

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 18, 13:07

barttsw pisze:brednie brednie brednie ryba jak sie rozmnacza to nie znaczy ze jest jej dobrze ludzie w obozach tez sie rozmnarzali a zyli w dramatycznych warunkach

Jeśli masz na myśli obozy koncentracyjne z II WS to muszę zaprotestować. Mieszkamy nieopodal Oświęcimia, jest tam dziś Marsz Żywych, mamy tu prezydenta Polski i Izraela. Nie sposób nie skomentować zacytowanych słów. Obawiam się, że ludzie w obozach nie za bardzo mieli chęci i warunki do rozmnażania się, więc trochę niefortunne porównanie. ;)

To może razbora espei miałem i jest całkiem sympatyczna . Tylko co na dno , zwracając uwagę na moje podłoże .

Zazwyczaj grube podłoże wyklucza ryby denne. Daj zdjęcie podłoża, napisz jaka to granulacja. Może coś się znajdzie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 12 kwietnia 18, 13:20

Zazwyczaj grube podłoże wyklucza ryby denne. Daj zdjęcie podłoża, napisz jaka to granulacja. Może coś się znajdzie.


Już podałem ale oki once again Jasny piasek, żwirek do akwarium 0,4-0,8mm 1kg http://allegro.pl/jasny-piasek-zwirek-d ... NDhhYjQ%3D

Czarny żwirek, piasek kwarcowy, akwarium 2-3mm http://allegro.pl/czarny-zwirek-piasek- ... YjE2ODg%3D
Moje 63L -old one

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 18, 14:03

Nie prosiłem o zdjęcie baniaka bo takie mam dziś widzimisie... Aranżacja jest niezwykle ważna. Skąd mam wiedzieć, czy piasek masz usypany warstwowo, a może wymieszany, a może masz tam usypane jakieś esy floresy, czy inne "plaże"... :roll: Może masz jakieś skały, kamienie inne dziwne rzeczy które ludzie topią w baniakach? Oczekujesz pomocy? Współpracuj proszę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 12 kwietnia 18, 14:25

Hunter pisze:Nie prosiłem o zdjęcie baniaka bo takie mam dziś widzimisie... Aranżacja jest niezwykle ważna. Skąd mam wiedzieć, czy piasek masz usypany warstwowo, a może wymieszany, a może masz tam usypane jakieś esy floresy, czy inne "plaże"... :roll: Może masz jakieś skały, kamienie inne dziwne rzeczy które ludzie topią w baniakach? Oczekujesz pomocy? Współpracuj proszę.


Źle zrozumiałem , nie wiedziałem ,że masz namyśli zbiornik.
Zdjęcie mojego zbiornika nic ci nie da gdyż jest pusty.

Docelowo będzie od każdego boku akwarium oprócz tylnej ściany będzie 10cm usypane jasny piasek. W środku będzie ciemny piasek ,na którym będą ułożone kamienie i korzenie .
Moje 63L -old one

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 18, 19:08

No i mniej więcej jest już jakiś obraz. Problem w tym, że z biegiem czasu podłoże pymiesza się, więc może sensownie byłoby zdecydować się na podłoże w jednej kolorystyce? Mozesz zostać przy jasnym piasku, albo weź ten ciemny, ale w mniejszej granulacji. Te piaski są bardzo fajne. To ziarna piasku oblane żywica epoksydowa, jest bezpieczna chemicznie i fizycznie. Zadbaj o mniejsza granulacje i będzie ok dla ryb dennych. A te kamienie to jakie będą?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 13 kwietnia 18, 06:28

Będzie piach Kreisel z Castoramy . Kamienie kwarcowe .
Moje 63L -old one

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 06:34

tylko tak jak ci pisalem musi byc ten 099 nie bierz czasami 098 jak nie castorama to lm a zaraz ci uzupelnie ta obsade

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: mati5123 » 13 kwietnia 18, 07:46

No to mam obsadę :D

1+2 Apistogramma borelli
15-20 Hyphessobrycon megalopterus
10 Corydoras hastatus

barttsw
Dzięki raz jeszcze :D
Moje 63L -old one

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 -Obsada ryba ławicowa

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 07:52

mati5123 pisze:15-20 Hyphessobrycon megalopterus
10-15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości