Jaka obsada akwarium 120l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Maykis
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwietnia 18, 22:09

Jaka obsada akwarium 120l

Postautor: Maykis » 2 kwietnia 18, 22:18

Witam mam zamiar zakupić akwarium 120l wymiary długość 80 szerokość 30-35 wysokość 40. Myślę dosyć sporo nad obsada akwarium wymyśliłem takie coś doradzcie czy to dobry pomysł czy też nie. 7x kakadu (2 samiec 5 samica), 20x neon Innesa, 6x otosek, 3x kirysek panda. Prosiłbym również o odpowiedź na pytanie drugie: jeśli ta obsada była by ok to mam więcej zainwestować w korzenie kamienie, czy też rośliny i kamienie. Wiem że kakadu i otoski potrzebują schronienia, jakiś Jam, oraz również czy mógłbym dodać jeszcze jakieś rybki do tej obsady wymyślonej przeze mnie. Dziękuję

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Jaka obsada akwarium 120l

Postautor: barttsw » 2 kwietnia 18, 22:37

po pierwsze jak chcesz pogodzic te ryby
jak jeszcze neony ,otoski i kiryski dadza rade to kakadu nie ma szans i 2 samce przy 80 cm to za duzo i beda caly czas wojny
jak chcesz cos zimnolubnego to borelki i tu mozesz sobie pozwolic na 2 samce jak dobrze urzadzisz zbiornik
nastepna kwestia to najpierw parametry potem obsada
kolejna kwestia to kiryski to ryby stadne minim 6 szt ale lepiej czuja się w dużej grupie ale decydując się na kiryski musisz zapewnic tez dobra filtracje
nie zapomnij aby podloze to byl piach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości