Obsada do akwarium 120l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
gosiaciszak
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 18, 14:08

Obsada do akwarium 120l

Postautor: gosiaciszak » 2 marca 18, 14:53

Witam, Odkupiłam okazyjnie akwarium 120l 80x40x40 z rybkami które żyły w skrajnych warunkach. Rybki to 2 kiryski pstre, 1 kirysek spiżowy, 2 zbrojniki zwyczajne, 1 platka i 3 danio. Rybki tymczasowo przebywają w obecnym akwarium 40l z 10 neonkami. Ja jestem w trakcie przygotowywania 120 l. Akwarium miało być docelowo dla neonków ale tak wyszło że są jeszcze inne rybki. Sporo się naczytałam i mam mętlik w głowie więc mam kilka pytań ponieważ to moje pierwsze poważniejsze akwarium i chciałabym żeby wszystko dobrze poszło.
Razem z akwarium byl filtr aquael kaskadowy fzn2. Ja obecnie mam grzałke 100w. Czy filtr i grzalka wystarczą? Co włożyc do filtra? Obecnie są dość geste gąbki. Akwarium w 1/3 będzie obsadzone roślinami + korzenie z obecnego akwa + nowe. Podłoże to 2/3 czarny żwirek kwarcowy 2-3mm, 1/3 drobny piasek dla kirysków. Pod żwirek dam albo ziemię albo tam gdzie będą rośliny kulki gliniano torfowe chodź przyznam się że z ziemią się trochę boję co z tego mi wyjdzie. Czy to rzeczywiście jest tak proste jak się czyta i ogląda na youtube? Chce się zaopatrzyć w testy na początek najbardziej potrzebne, z czasem pozostałe. Czy ph,kh i gh na poczatek wystarczą i kiedy od zalania zacząć mierzyć. Czy jak już zaleje akwarium czy mogę dodać wody z podmiany z obecnego akwarium? Czy szybciej dojrzeje?.
Obsada jaką planuje z obecnych rybek to neonki, kiryski, zbrojniki. Reszta do oddania. Do obecnej obsady będę chciała dokupić neonków i kirysków i dołożyć pielegniczki ramireza. Ile których rybek maksymalna ilosc będę mogła mieć żeby nie przerybić i żeby rybki były zadowolone? I czy można do tych rybek wpuścić jeszcze otoski ok 6 szt bo czytałam że to pożyteczne rybki? Czy to już za dużo będzie? Aha i jakie muszę ostatecznie osiągnąć parametry wody żeby wpuścić rybki. W poniedzialek 5.03 chciałabym już ruszyć z zalewaniem akwa..
Wiem że to dużo pytań ale chce wszystko zrobić dobrze choć i tak pewnie nie wszystko pójdzie tak jakbym chciała. Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości