Terror w Akwarium

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
rafalbronx
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 18, 11:07

Terror w Akwarium

Postautor: rafalbronx » 27 lutego 18, 11:23

Witam serdecznie!
Mam duży problem od 3 dni, ryby zaczęły umierać w zastraszającym tempie. w przeciągu tych dni zniknęło mi z akwarium mnóstwo rybek ( Gupiki, Neony, Mieczyki). Każda z tych ryb miała obgryzane płetwy. Mój zbiornik to 112l.
Zamieszkują w nim na ten moment : 2 sumy, 3 glonojady, 2 kiryski, 8 mieczyków, 4 brzanki, około 15 neonków ( było 30), gupiki 5 ( było 20) molinezje żółte, 2 bocje wspaniałe.
Temperatura ustawiona na 28 stopni.

Gdzie może leżeć problem?

Pozdrawiam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Terror w Akwarium

Postautor: barttsw » 27 lutego 18, 11:30

po pierwsze zupa rybna po drugie przerybienie i zacznij od czytania o wymaganiach tych ryb rozniace sie temperaturami , parametrami,wielkosciem minimalnego zbiornika
co to za sumy ?
ile ma zbiornik?
ryby byly wpuszczone do dojrzałego zbiornika czy byly po paru dniach bo tak dowiedziałes sie w sklepie
molizezje zbiornik minim 120 cm
mieczyki zbiornik min 100 cm
bocja wspaniała wez człowieku miej litosc i oddaj te bocja nie dosc ze to ryba stadna to krowsko potrzebujaca minim 300 cm

trzymasz ryby w wod miekkich i kwasnych z rybami wod twardych i zasadowych
temperatura 28 st jest zabojcza dla tych ryb

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Terror w Akwarium

Postautor: jurkin » 27 lutego 18, 13:53

71 ryb w 112 litrach, kozacko :shock:

rafalbronx
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 18, 11:07

Re: Terror w Akwarium

Postautor: rafalbronx » 27 lutego 18, 14:27

Kiryśnik Czarnoplamy. Sumy żyją w tym akwarium około 3 lat. Akwarium 112l 80/40/35.
Ryby kupione były na giełdzie zoologicznej. wpuszczane do dojrzałego zbiornika, po około 3h przebywania w akwarium, w worku.
Bocje sobie juz przeżyły około roku w tym zbiorniku

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Terror w Akwarium

Postautor: barttsw » 27 lutego 18, 14:28

rafalbronx pisze:Kiryśnik Czarnoplamy. Sumy żyją w tym akwarium około 3 lat. Akwarium 112l 80/40/35.
Ryby kupione były na giełdzie zoologicznej. wpuszczane do dojrzałego zbiornika, po około 3h przebywania w akwarium, w worku.
Bocje sobie juz przeżyły około roku w tym zbiorniku
gratuluje podejscia

rafalbronx
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 18, 11:07

Re: Terror w Akwarium

Postautor: rafalbronx » 27 lutego 18, 14:35

Nie wgłębiałem się w tajemniki akwariów. Ale czas najwyższy to zrobić

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Terror w Akwarium

Postautor: osama » 27 lutego 18, 15:09

To, że miały poszarpane płetwy, to wynik najprawdopodobniej podgryzania ryb po śmierci.
A umierają pewnie głównie przez wysoki poziom związków azotowych.

Kolego, czegoś takiego na tym forum dawno nie było, nie wiem, jak zmieściłeś do 112l tyle ryb, ale dla mnie jest to sadyzm.
Nie można już tego nazwać błędami, ilość ryb jest/była zatrważająca i zgony to efekt Twoich "wyczynów" i Ty w 100% jesteś za nie odpowiedzialny.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości