Obsada zbiornika 63l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
dbst13
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 30 czerwca 16, 05:49

Obsada zbiornika 63l

Postautor: dbst13 » 22 lutego 18, 17:49

Witam.

Posiadam zbiornik 60x30x35 (63l).Planuję zakupić tam parę rybek.Możecie mi podać jakieś przykładowe zestawienia.
Bardzo podoba mi się pielegniczka borelli, prętnik karłowaty i brzanka wysmukla - i te ryby najbardziej chciałbym mieć u siebie w akwa. Wodę mam średnio twardą. Ale wiadomo zawsze można ją specyfikami zmiękczyć.

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Obsada zbiornika 63l

Postautor: DaveProzny » 22 lutego 18, 21:42

Specyfik to nie magiczny eliksir. Jeśli jesteś początkujący to gupiki. Jak się uprzesz na te pielęgniczki to parka z podłożem piaszczystym. Słabe oświetlenie, rośliny to anubiasy, mikrozoria i kryptokoryny. Prętniki to dwa samice i jeden samiec, akwarium gęsto zarośnięte, rośliny pływające i korzenie obowiązkowo. Brzanki 6-10 sztuk, ciemne podłoże i gęsta dżungla. Pielegniczek nie trzymaj razem z brzankami, z gurami to nie wiem. Gurami + Brzanki też niedobrze. Czy ty wcześniej nie pisałeś, że masz akwarium 112L?
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości