Obsada do mojego roślinnego 225l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Obsada do mojego roślinnego 225l

Postautor: kodzaj11 » 15 lutego 18, 23:00

No to teraz zapraszam do dyskusji, już przymierzam się do obsady mojego baniaka, który będzie gęsto zarośnięty.
Zacznijmy od tego, że chciałbym krewetki, dwa gatunki, jakieś neocaridiny i caradiny aby się nie krzyżowały i było kolorowo, teraz pytanie jakie byłyby odpowiednie do mnie? Niewiele mogę na internecie znaleźć o warunkach jakie potrzebują, interesuje mnie żółta odmiana i coś dla kontrastu.
Czy Neocaridina yellow i Caridina blue bolt mogą być?

Z ryb myślałem o takich:

Iriatherina werneri - pytanie ile? I jaka proporcja samców do samic?


Parametry Ph'a około 6
Kh - 2
Gh - około 9
Temperatura 25 stopni

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do mojego roślinnego 225l

Postautor: barttsw » 16 lutego 18, 07:13

o cardinach zapomnij przy nawozonych zbiornikach tak samo o wernerkach
wernerki nie lubia zmian parametrow musza miec stabilny zbiornik
przy tych rybach przygotuj sie kilku godzinna aklimatyzacje i bez kwarantanej nawet ich nie wpuszczaj ja bym tych ryb w ogole nie wpuszczal do do HT bo kazdy skok parametrow moze skonczyc sie zgonem

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada do mojego roślinnego 225l

Postautor: kodzaj11 » 16 lutego 18, 23:34

Jednak caridiny sobie odpuściłem, znajomi podpowiadali, że dałyby radę gdyby mniejsze sztuki wziąć to by się zaaklimatyzowały ale z dorosłymi może być ciężko.
Zamówiłem sobie 10szt neocaridiny yellow i zamiast blue bolt wziąłem też 10szt amano, którą już miałem i większość roślinnych akwarystów je trzyma.

Co do Tęczanek możemy się umówić tak, że powiedzmy kupię 9szt, 3 samce i 6 samic, jeśli wszystko będzie w porządku dokupię ich więcej?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do mojego roślinnego 225l

Postautor: barttsw » 17 lutego 18, 12:14

rob co chcesz te ryby sa mega delikatne

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada do mojego roślinnego 225l

Postautor: kodzaj11 » 5 marca 18, 00:08

Chciałbym dobrać sobie do tego jeszcze ławicę myślałem o szczupieńczyku karłowatym, ponoć niezłe z nich skoczki i niegdyś o nich pisaliśmy, krewetki też potrafią wyskakiwać z akwarium, mniejsza o to, znalazłem taka rybkę jak szczupieńczyk niebieskooki też płochliwa i parametry pasują jej, chciałbym którąś z nich dobrać do obecnego zestawu i myślałem o dwóch małych kosiarkach ale to dla testu, przydałyby się mi a jeśli byłoby im źle w moim akwarium zawsze mogę je oddać do 1000litrowego znajomego, potrzebuje jeszcze coś większego i też spokojnego, dla kontrastu... Wytężcie swoje mózgi, znacie więcej ryb a zawsze wszystkim podajecie w kółko te same gatunki....

Ewentualnie bystrzyk amandy, rośnie zaledwie do 2cm... też by się nadał do tej obsady jak i do parametrów....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości