Obsada (90X30x30) 81l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Prousse
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 12 lutego 18, 16:40

Obsada (90X30x30) 81l

Postautor: Prousse » 15 lutego 18, 17:27

Witam wszystkich akwarystów.
Na początek się przywitam.
Mam na imię Michał, lat 32 :)
Akwarium to moje nowe hobby i po kilku miesiącach bardziej, lub mniej udanych przygodach z akwa 45l i nabieraniu doświadczenia, postanowiłem je zmienić na coś, co bardziej pasuje do wnętrza mojego salonu, czyli akwarium o wymiarach 90x30x30 opti white, zbiornik będzie otwarty, oświetlenie 30w (3x leddy smart plant i 2x leddy smart sunny) na ziemi ogrodowej, głównie roślinny. Jako, że kocham estetykę i symetrię, chcę tam mieć i pagórkowate trawniczki, gdzie nie gdzie z wystającymi skałami i korzeniami i gęste kontrastujące rośliny z grotami skalnymi w tle, oraz 1/3 akwarium w środku - plaża.
Zbiornik jest na etapie klejenia, będę go miał za tydzień, więc powoli rozmyślam nad obsadą, coby za miesiąc już wszystko wiedzieć co i jak.
Obecnie w 45l mam:
10x neon innesa
4x kirysek spiżowy (tygodniowe testy z otwartą klapą - brak samobójców)
Planowana obsada to:
15-20x neon innesa
6-8x kirysek spiżowy
6x otosek
No i co wy na to? jeżeli chodzi o przestrzeń, ilość ryb, wymiary itd.
Coś z obsady wymienić, usunąć?
Podam jeszcze parametry wody, którą mam w obecnym akwarium:
Temp: 24
Ph: 7,2
Cl: 0
Kh: 13-15
Gh: 8
No2: 0
No3: 25 (ni cholery nie umiem zbić...)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Obsada (90X30x30) 81l

Postautor: abiba » 15 lutego 18, 18:12

Typowo roślinne i neon innesa to raczej mało szczęśliwy wybór.
Rownież parametry wody dla tej ryby są wręcz nieodpowiednie . Wspomniany neon to woda miękka i kwaśna więc albo papa neony albo zmiana parametrów wody . Zresztą uczynienie wody kwaśnej w okolicach pH = 6,8 spodoba sie nie tylko neonom ale równiez większości rośłin. Podobnie, zresztą przyjmą obniżenie twardości do KH w okolicach 4st niem.
na temat kirysków nie będę sie udzielał bo mi sie nigdy nie podobały i co za tym idzie sie nie interesowałem ich warunkami bytowania ale kojarzę, że też im sie spodoba wyżej wspomniany zabieg z wodą

PS
jesteś pewien wyników pomiaru twardośći wody, bo szczerze mówiąc średnio w nie wierzę ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada (90X30x30) 81l

Postautor: barttsw » 16 lutego 18, 11:40

Prousse pisze:Ph: 7,2
Cl: 0
Kh: 13-15
Gh: 8
No2: 0
No3: 25
testy paskowe?
co do obsady kolega wyzej napisał juz
a co do kiryskow to wymagaja piasku to podstawowy warunek a ty jak planujesz trawniki to kiepski pomysł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość