Obsada do 240l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Brevo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 18, 20:14

Obsada do 240l

Postautor: Brevo » 11 lutego 18, 20:19

Potrzebuje pomocy w doborze obsady do 240l! ☺️ Jest tu wiele bardziej doświadczonych osób, więc mam nadzieję że ktoś znajdzie czas żeby pomoc.
A Wiec na pewno chciałbym
*skalary
*gurami (mozaikowe/dwuplamiste)
*kiryski( nie wiem jeszcze które)
*bocje wspaniałe
*zbrojnik albinos
Póki co na tyle rybek się zdecydowałem potrzebuje pomocy w dalszym doborze, co jeszcze można dodać ciekawego i ile sztuk, bo tego tez jeszcze nie przemyślałem. Z góry dziękuje za pomoc!

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Obsada do 240l

Postautor: Krasny » 11 lutego 18, 20:50

Mogę ci tylko doradzić co do bocji wspaniałych. Na twoim miejscu bym je odpuścił. Dorastają do prawie 30cm, a trzyma się je w grupie. Twoje akwarium jest o kilkaset litrów za małe na te ryby. Gdzieś wyczytałem, że hodowane samotnie, albo w zbyt małym stadzie mogą robić się agresywne. Podaj dokładny opis baniaczka. Jakie parametry wody, kiedy zalany, jakie podłoże, filtracja, oświetlenie, temperatura. Wtedy ktoś bardziej doświadczony ode mnie będzie mógł ci doradzić. Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do 240l

Postautor: barttsw » 11 lutego 18, 21:19

Brevo pisze:Potrzebuje pomocy w doborze obsady do 240l! ☺️ Jest tu wiele bardziej doświadczonych osób, więc mam nadzieję że ktoś znajdzie czas żeby pomoc.
A Wiec na pewno chciałbym
*skalary
*gurami (mozaikowe/dwuplamiste)
*kiryski( nie wiem jeszcze które)
*bocje wspaniałe
*zbrojnik albinos
Póki co na tyle rybek się zdecydowałem potrzebuje pomocy w dalszym doborze, co jeszcze można dodać ciekawego i ile sztuk, bo tego tez jeszcze nie przemyślałem. Z góry dziękuje za pomoc!
jak mam dobrac wywrozyc z kuli warunki w zbiorniku?
Krasny pisze:Mogę ci tylko doradzić co do bocji wspaniałych. Na twoim miejscu bym je odpuścił. Dorastają do prawie 30cm
raczej 30+i pare rybska potrzebuja minim 300 cm

Brevo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 18, 20:14

Re: Obsada do 240l

Postautor: Brevo » 11 lutego 18, 21:29

Jeśli chodzi o temp to Ok 25 stopni, podłoże to żwirek kwarcowy o granulacji 2-3mm, filtr zewnętrzny aquael unimax 500

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do 240l

Postautor: barttsw » 11 lutego 18, 21:33

parametry swiatło

Brevo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 18, 20:14

Re: Obsada do 240l

Postautor: Brevo » 12 lutego 18, 07:07

Oświetlenie 2x30W
Jeśli chodzi o parametry wody to nigdy nie sprawdzałem i nie interesowałem się tym. Nie zdażyło mi się mieć przez to problemów z rybkami, pływają szczęśliwe wszystko z nimi Ok (w mniejszym akwarium). Natomiast prosiłem o pomoc w dobraniu obsady na zasadzie; które ryby będą razem fajnie się komponować i żyć ze sobą w synergii.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Obsada do 240l

Postautor: Anka cyganka » 12 lutego 18, 18:49

Brevo pisze: Natomiast prosiłem o pomoc w dobraniu obsady na zasadzie; które ryby będą razem fajnie się komponować i żyć ze sobą w synergii.

Na takiej zasadzie nikt Ci tu nie doradzi obsady. Jeżeli lejesz zwykła kranowe to z tego co wymieniłeś teoretycznie mogłoby być gurami.
Ryby dobiera się pod warunki jakie można im zapewnić a nie jak się podoba.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada do 240l

Postautor: kodzaj11 » 12 lutego 18, 21:13

W zasadzie z naszej polskiej kranówy to nic nie może wpaść bo jest dupna i tak i tak trzeba korygować parametry.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do 240l

Postautor: barttsw » 12 lutego 18, 22:36

kodzaj11 pisze:W zasadzie z naszej polskiej kranówy to nic nie może wpaść bo jest dupna i tak i tak trzeba korygować parametry.
tak w 80% mssz racje
Brevo pisze:Jeśli chodzi o parametry wody to nigdy nie sprawdzałem i nie interesowałem się tym. Nie zdażyło mi się mieć przez to problemów z rybkami, pływają szczęśliwe wszystko z nimi Ok (w mniejszym akwarium). Natomiast prosiłem o pomoc w dobraniu obsady na zasadzie; które ryby będą razem fajnie się komponować i żyć ze sobą w synergii.

Po pierwdze ryby szczesliwe ?powiedzialy ci ?
Maja sie dobrze bo nie zdechly ?
Nie ma tak ze jakas pasuhe bo to nie tylko twardosc i kwasowosc wplywa na to kilka warunkow a do polskiej kranowki moge w ciemno powiedziec o 3 biotopach
Tanganika
Malawi
CA

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada do 240l

Postautor: kodzaj11 » 12 lutego 18, 22:50

Dziękuję za 80% racji ;)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada do 240l

Postautor: barttsw » 12 lutego 18, 22:55

kodzaj11 pisze:Dziękuję za 80% racji ;)
bo takie sa realia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości