Obsada zbiornika 50-54l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
ahmeden
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 18, 19:57

Obsada zbiornika 50-54l

Postautor: ahmeden » 30 stycznia 18, 20:10

Witam wszystkich,

Wraz z narzeczoną postanowiliśmy sprawić (i oczywiście utrzymać tak jak trzeba) sobie akwarium. W założeniu ma to być zbiornik 50-54l (60cm długości). Do filtracji zbiornika domyślnie posłużyć ma filtr Aqua Clear 30, do grzania grzałka JBL 50W z termostatem. Co do ryb wytypowaliśmy następujące:

Platka 1+3
Gupik 1+3
Danio 8 szt. (ale o tym niżej)
Otosek 6szt.

Chcieliśmy bardzo Przeźroczkę, ale wygląda na to, że mielibyśmy zbyt małe akwarium na nie no i tutaj dochodzi kwesta kontynentu jeszcze :/.

Czy Danio mogą pływać z resztą ryb ze względu na żywiołowość i różnicę kontynentów? A jeżeli nie, to czy jest jakaś alternatywa dla nich? Czy ryb nie będzie zbyt dużo w zbiorniku? Nie chciałbym, żeby się męczyły. To ma być przyjemne dla nich i dla nas. Zupełnie nie znam się na tym, jakie dobrać podłoże i rośliny. Wiem, że dla Platki w porządku będzie mech jawajski, ale nie mam pojęcia co z resztą.

Mam nadzieję, że wszystko opisałem tak jak trzeba.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Obsada zbiornika 50-54l

Postautor: abiba » 30 stycznia 18, 20:26

Nie wyraziłeś sie jednoznacznie więc pytam:

pytasz o jedną z tych czterech wersji ?

ahmeden
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 18, 19:57

Re: Obsada zbiornika 50-54l

Postautor: ahmeden » 30 stycznia 18, 20:32

Czy Danio mogą pływać z resztą ryb


Myślałem, że to jednoznaczne :D Chciałem wszystko na raz. To źle?

Dodam jeszcze, że pH kranówy to 8. Niestety na sprawozdaniu jakości wody nie mogę znaleźć jej twardości.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości