Obsada 300

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Gelbelg
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 16 listopada 16, 19:02

Obsada 300

Postautor: Gelbelg » 28 stycznia 18, 12:01

Witam,akwarium powoli dojrzewa wiec trzeba by było powoli pomysleć nad obsadą.
Kilka danych technicznych
Akwarium 300 litrow 120x50x50 na spod dałem deponitmix professional 9in1 na to siatka i piasek do piaskownic,kamienie rock stone i korzenie,mało wymagające rosliny takie jak anubiasy,microsorium,bucephalandra,ktore przymocowalem na super glue w żelu,dwa rodzaje cryptokoryn,bacopa caroliniana,echinodorus,sagittaria,mech christmas moss i pistia.
Filtr eheim 2275 professionel 4+ 600, 1250l/h
Belka power led od TomaLed z regulacja mocy i poszczególnych sześciu segmentów.
2 grzałki eheim jager 150w
Wszystko zalane kranową trzy tygodnie temu,parametrów jeszcze nie mierzyłem ale posiadam dostęp do wody RO a w drugim akwa to wyglada tak
PH 6,4
No2 0,025
No3 10
Fe <0,02
Po4<0,02
GH 11
KH 9

Do sedna,proszę o pomoc w doborze obsady,myślałem tu o rybkach z ameryki południowej nie ma to byc strikte biotop ale w miarę dobrze dobrane ryby.Chcialbym jakaś pare lub dwie pielęgnic ktore dorastają do ok 10 cm(podoba mi sie Akara z maroni)kiryski i ławice( podoba mi sie neon czarny lub tetra cesarska),nie wykluczam tez obrady pod skalary wiec prosze Was o propozycje bo samemu naprawde jest mi cieżko dobrać obsadę gdyż jestem początkującym akwarystą a nie chciałbym mieć zupy rybnej

Foto https://zapodaj.net/f9a4d1a58e21b.jpg.html

Propozycja

6-7x skalarow (do czasu az sie dobiorą)docolowo para lub dwie
8x akara z maroni (do czasu az sie dobiorą)
8x Kirysek panda lub inny
30x tetra cesarska lub neon czarny

Prosze o podpowiedzi

Gelbelg
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 16 listopada 16, 19:02

Re: Obsada 300

Postautor: Gelbelg » 9 lutego 18, 19:57

W akwarium pływają juz 20 tetr cesarskich i 10 kiryskow sterby jak uzupełnić tą obsadę

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości