Obsada do marnych 30l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Obsada do marnych 30l

Postautor: Kitsune » 23 stycznia 18, 22:21

Jestem w trakcie poszukiwań nowego akwa - mam niby 200l, ale zasiedliła je żółwica "odratowana " od ludzi którzy chcieli ją oddać w dobre ręce, ale nie mieli w czyje... :roll:
Chwilowo przesiedliłam ryby do baniaczka 30l, bo Nie mam co z nimi zrobić. Nie mam ich dużo, ale akwa i tak niestety ciut przerybione :(

Zostanie mi to akwa jak znajdę nowe i żal je chować, znając życie zniszczy się nieużywane ( słabe warunki żeby je przechować i prawdopodobnie się rozszczelni).Myślałam, by zrobić z niego krewetkarium i ewentualnie dac moje stadko neonów czerwonych (7szt.), ale sama nie wiem... Jakie są wasze propozycje? Nie mam mega doświadczenia z akwarystyką , więc chcę zapytać was - tych, co już troszkę dłużej w tym siedzą.
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Obsada do marnych 30l

Postautor: Fatty » 23 stycznia 18, 22:37

Neony to ryby które wbrew rozmiarom potrzebują całkiem sporo przestrzeni - 30ka to za mało.

Skoro będziesz mieć inne akwarium, to w 30 l szczęśliwy żywot mogłyby wieść same krewetki,przez żadne rybsko nie niepokojone ;) Ewentualnie kilka Endlerków(Gupik Endlera)
Are you sure, you want to exist?


Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada do marnych 30l

Postautor: Kitsune » 24 stycznia 18, 14:33

Myśl w sumie niezła. Same krewetki w akwa też fajne, ale jak Ci stoi na biurku to tak ubogi wygląda. Dzięki w każdym razie za radę.
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Obsada do marnych 30l

Postautor: Fatty » 24 stycznia 18, 17:05

Fajnym pomysłem mogłyby być też takie mikruski jak Razborki: Boraras maculatus albo Boraras brigittae
Są wręcz genialne w swojej maleńkosci :D
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Obsada do marnych 30l

Postautor: wespazjan » 27 stycznia 18, 17:26

ew. pojedynczy bojownik.
Obrazek

Kitsune
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 18, 20:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada do marnych 30l

Postautor: Kitsune » 27 stycznia 18, 21:41

wespazjan pisze:ew. pojedynczy bojownik.


Wiem właśnie, ale jakoś nie umiem mieć jednej rybki w akwa. Tak pusto jest jakoś... Choć bojownik- piękna ryba.
~ Nie mam nic do piekła bram, nie mam nic do nieba szat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości