Neon Innesa [60 l]

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 8 listopada 17, 07:06

kodzaj11 wygadujesz kompletne brednie masz akwarium od paru miesiecy i wielki szpec w doborze obsady
a co do WF nie miales tych ryb nie znasz ich zachowania a jak sie dla ciebie liczy tylko cena i nie widzisz roznicy to sie odzywaj
borelka ma całkiem inne wymagania co do wielkosci zbiornika oraz parametrow ale wg ciebie parametry masz w dupie bo ty trzymasz zupe rybna bo najwqazniejsze sa rosliny
zrozum czlowieku ze piorytetetem sa zwierzaki kupujac dana rybe bierzesz za nia pelna odpowiedzialnosc i stworz im warunki jak najbardzie podobne w ktorych zyje
i nie wypowiadaj sie na temat obsad bo nie masz o nich najmniejszego pojecia

cane pisze:Powiedzcie mi jeszcze, proszę was bardzo, ile młodych borelli jestem w stanie "upchnąć" w moim akwarium? Chciałabym mieć dobraną parkę... W takim wypadku lepsze chyba jest kupno większej ilości i oddanie reszty, tylko nie wiem ile i czego (1 samiec + 3 samiczki, a później 2 wydać? A może lepiej 2+2, a następnie pozbycie się "zbędnej" pary?).

borelki 1+2 na taki zbiornik
zanim dojdzie do odchowania mlodych troche czasu minie bo beda mioty i lipa bo nie odchowaja sie mlode tym sie nie zrazaj tak bywa

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 8 listopada 17, 09:29

Jestes smiesznty Bartek, nawet Twoja idealna strona SF pisze: "Podstawowe wymiary 60 * 30 cm lub więcej są dopuszczalne dla pojedynczej pary z grupą wymagającą większych ćwiartek"

Zupe rybna mialem po Twoich poradach, teraz dopiero wychodze na prosta a parametry mam idealne.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 8 listopada 17, 09:33

gdybys sluchal to bys nie miał ale ty walnąles to co dostales w lokalnym sklepie
naucz sie filtrowac informacje
60x30 nie ma opcji zatluka sie
co innego borelki im to wystarczy czy ramirezki

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: wespazjan » 8 listopada 17, 11:18

Autorce nie chodzi o młode, które się u niej urodzą tylko o młode osobniki obu płci które wsadzi tam na początek, żeby potem z nich zostawić dobraną parę.
Ja nie miałam takiej możliwości wiec od razu kupiłam tylko samca i samicę i niestety za bardzo się nie sparowały :p


Co do wymagań względem powierzchni... Jest taki temat tu na forum. Kiedyś zafascynowana go czytałam. Babka zakładała akwarium Malawi. Radziła się tu o obsadę. Chciała jakieś rybki, na które wg internetu jej akwarium spełniało minimalne wymagania. Na innym forum też jej mówili że będzie ok. A tutaj Bartek i jeszcze jeden kolega mówili, że zbiornik za mały. Bartek wiadomo - łatwo się wkurza. Kobieta też nerwowa była. Różne bluzgi tam szły, ostrzeżenia od moderatorów, groźby banów. Babka zrobiła jak chciała. A miesiąc później pytała co zrobić, bo jej się samce mordują.
Teraz chyba nawet się lubi z Bartkiem i radzi go w sprawie morszczaka, chociaż nie jestem pewna. Taka anegdotka :p
Uwielbiam ten temat i wnioskuje z niego, że minimalne wymagania co do powierzchni akwarium na stronach powinny być podawane z zastrzeżeniem "o ile trafimy na pokojowe egzemplarze i nie podejdą do tarła".
Minimum to zawsze ryzyko.
Obrazek

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 8 listopada 17, 11:40

Dokładnie - nie chodzi mi o trzymanie całego stadka rybek na raz, tylko o kupno większej ilości i po utworzeniu się par oddanie nadmiaru. Dlatego interesuje mnie ile rybek kupić (i w jakim stosunku płci) i ile dać im czasu na dobranie się...

Jak później taka dobrana parka mi się rozmnoży to ja się ucieszę, bo czemu by nie... Ale docelowo widzę w tym zbiorniczku tylko 2 borelki :wink: .

Bartek a Ty się nie denerwuj... Złość piękności szkodzi :mrgreen: .

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 8 listopada 17, 12:57

najlepiej kupic 6-7 szt i to najlepiej z 2-3 zródel a stosunek poł na pół albo jak ci sie nie spieszy to poszukac dobranej pary
jezeli chcesz borelki to smiało 1+2 w takim zbiorniku :)
Wespa dokladnie masz racje tu chodzilo o kicia 36
kobieta nap[rawde miała chyba na mnie i na Mateusza alergie , potem czepiała się ze mecze ryby w 50 cm tyle ze nie brala pod uwage ze mam gdzie nadwyzkę przełozyc
ufala tym szpecom od siedmiu bolesci z KM tak jej doradzali ze tylko miała jedna wojne w akwarium doradzili jej ryby ktore potrzebuja 200 cm a ona je dala do 80 cm
potem mnie bardzo na pw przepraszala i to bardziej jej mąz
ze miałem racje ze 80 cm to nie zbiornik na malawi i faktem jest ze chciala morskie ale przerosly ich koszta

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 8 listopada 17, 13:24

Czyli zaczynam poszukiwania stadka 3+3... Tylko z różnymi źródłami może być problem - w mojej okolicy jest tylko jeden dostawca, który od czasu do czasu miewa te pielęgniczki.

Chyba, że wiecie gdzie można ja kupić w promieniu +- 50 km od Jeleniej Góry?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 8 listopada 17, 13:25

poszukaj na necie
mozna nawet dorwac F1 w dobre cenie i dostawa przesyłką konduktorska/pks

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 8 listopada 17, 13:39

W necie znalazłam tylko w jednym miejscu (dostawa PKP), ale trzeba zrobić zamówienie za min. 100 zł... Paroma rybkami tyle nie wyciągnę :roll: .

Moja jedyna nadzieja w Ribce i w ogłoszeniu na forum :lol: . Ew. w znajomym (hodującym ryby), który raz na pół roku objeżdża różne miejsca za nową krwią dla swoich australijczyków... Szkoda tylko, że objazd miał miesiąc temu.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 8 listopada 17, 13:55

https://cichlidae.pl/ tu jeszcze zapytaj

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: wespazjan » 8 listopada 17, 14:33

Ja zamawiałam na "nemo-akwaria" z Łodzi. Oczywiście hodowlane, nie WF czy F1. Tam wysyłają kurierem i trzeva ryb za 30 zł zamówic. W cenniku nie mają borelli, ale jak się napisze to są za chyba 8 zł sztuka.

Ale nie jestem pewna, czy polecam bo bawię się z parametrami, żarciem itd a ostatnio odkryłam, że koleś z forum warszawskiego mający borelli w akwarium z twardą wodą i zupełnie nieodpowiednim wystrojem ma je w dużo lepszej kondycji niż moje i rozważam, czy już jakieś "lewe" do mnie nie dotarły :p
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 10 listopada 17, 21:29

Bart ale się spinasz na każdym temacie, weź wyluzuj chłopie bo Ci gałki oczne eksplodują kiedyś, sam podałeś tą stronę i powiedziałeś, że jest najlepsza i żeby patrzeć odnośnie każdego gatunku ryb zawsze tam bo tam podają prawdę, czyli teraz okazuje się, że ta strona jednak nie jest taka idealna i też lubią podrasować sobie info.

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: Mattija2 » 11 listopada 17, 20:08

Kodzaj, tu nie chodzi o to czy Bartek sie spina czy nie, te 20 lat doświadczenia serio robi swoje. Na pewno jesteś w czymś dobry i książkowa wiedza nie do końca idzie w parze z praktyką, bo w życiu występuje wiele losowych zmiennych. Co do ryb: wystarczy, że trafisz zadziornego osobnika i nawet 2x większe dno niż na SF nie wystarczy by ryby dobrze żyły. Ja osobiście też jestem zwolennikiem dawania tolerancji takim stronom w kwestiach, które możemy modyfikować - np. wielkość dna, parametry.
Pokora potrafi zaoszczędzić wiele cierpienia.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 12 listopada 17, 22:53

Tyle, ze ja doskonale o tym wiem i nieraz przez to dochodzilo do malych konfliktow na forum, stad moja aluzja.

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 14 listopada 17, 17:41

Moglibyście pomóc mi "poprawić" parametry wody w moim zbiorniczku? Obecnie mieszkają w neony, krewetki Neocardina, w sobotę mają przyjechać A. borelli. Samicy gupika (btw. coś chyba z nią nie tak - pokłada mi się na dnie) i bojowniczki uparcie nie zauważam i próbuję się pozbyć ;).

Wg. wodociągów parametry są następujące:
pH - 7,1
przewodność - 101,4
żelazo - 39
twardość mg CaCO3/I - 30,8
twardość mmol/I - 0,3

Z jednej strony zależy mi na dobrych warunkach dla ryb, z drugiej na możliwie małym zmienianiu paramterów (w razie jakby mąż* coś nabroił, np. dolewając samą kranówkę, będą mniejsze skoki parametrów), z trzeciej zaś - na pięknie wyglądających roślinach. Strony ruszają mnie w takiej kolejności w jakiej je wymieniłam ;).

*niestety, mój mąż to jednostka nieprzewidywalna i pełna szczerych chęci... Mordercza mieszanka...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości