Neon Innesa [60 l]

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 6 listopada 17, 18:15

Witam

Poszukuję pomocy w dobraniu obsady. Mam akwarium 60 l i problem co do niego wsadzić... Akwarium posiada dość dużo roślinek i kamyków (chcę tam jeszcze dołożyć kokosa lub dwa i jakieś drewienko ku ozdobie), jest pełne kryjówek, a jednocześnie jest zachowana ładna, duża przestrzeń do pływania.
Planuję wsadzić do niego 10 neonek Innesa (chociaż zastanawiam się czy nie dorzucić jeszcze 5), 10 krewetek (mąż mi się uparł, nie podlega dyskusji) i... no właśnie. Marzą mi się jakieś pielęgniczki, ale nie umiem się zdecydować. Zastanawiam się też czy nie zmieściłyby mi się tam jakieś rybki pływające po całości, troszkę się boję, czy same neonki nie będą wyglądać "pusto".

Podejrzewam również, że w akwarium w przyszłości bliższej lub dalszej pojawi się jakiś glonojad (znowu mąż - na razie stawiam opór, ale spodziewam się radosnej niespodzianki), a obecnie mieszkają tam samiczka bojownika i samiczka gupika (tak, mąż... w sumie wymienię dziada na 112 l z osprzętem :zly1: ). Te dwie zołzy mają u nas w teorii dożywocie, a praktyce szukam im dobrego domu.

O parametry wody mnie nie pytajcie, dopiero muszę testy zrobić... Za to mam dostęp do wody z RO, co mnie akurat cieszy :P .

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: wespazjan » 6 listopada 17, 19:28

15 Innesów powinno dać radę. Chociaż głowy nie dam :P

Pielęgniczka żółta - borelli?
Albo
Proporczykowiec z Kap Lopez parka lub harem?

Polecam to, co mam u siebie :P parametrami do Innesów pasuje.
Obawiam się tylko, czy cokolwiek może tu trafić póki zołza bojkowa pływa. Nie wiem, czy nie rozszarpie nowych lokatorów :P
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 6 listopada 17, 19:51

wespazjan pisze:Proporczykowiec z Kap Lopez parka lub harem?
wespa prawie pasuja
temperatura sie klania :P

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: wespazjan » 6 listopada 17, 20:58

Wiem tylko, jaka jest sugerowana na stronie internetowej, której Ty nie lubisz a tam są szerokie "widełki".
Anyway, jak chciałam do siebie i Mateusz powiedział, że będzie ok to na nas nie nakrzyczałeś, więc uznałam, że pasują parametrowo :p
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 6 listopada 17, 21:40

tak szerokie to fakt
wespa ty jeszcze nie dostalas opr :P bo jednak robisz cos z glowa
a co do szczupienczykow to 25-27 st
pamietaj ze to Afryka :P
i jak masz widelki unikaj skrajnychg temp i parametrow

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: abiba » 6 listopada 17, 22:22

wespazjan pisze:Wiem tylko, jaka jest sugerowana na stronie internetowej, której Ty nie lubisz a tam są szerokie "widełki".
Anyway, jak chciałam do siebie i Mateusz powiedział, że będzie ok to na nas nie nakrzyczałeś, więc uznałam, że pasują parametrowo :p

Wcale nie tak szerokie
w przypadku innesa :
Ryby akwariowe .eu podają dokładnie to co fischbase a więc 20-26
a uznawana na tym forum strona najbardziej wiarygodna (SF) podaje 21 - 28
super akawraium oraz wikipedia podaje 22 - 25
chociaż jak wynika z powyższego wszystkie źródła są zgodne z dokładnością do 0,5st że optymalna temp to 24st

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 6 listopada 17, 22:26

A jak w tym akwarium widzicie pielęgniczki kakadu?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 7 listopada 17, 06:44

Tylko podawane temperatury sa chyba dla ryb z odlowu a nie hodowanych kilka pokolen w baniakach w PL? Wiec moga byc inne, podobne ale nie tak zastrzegane rygorystycznie jak na podanych stronach?


Parke kakadu moglbys wpuscic ale nie wiecej.

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: Mattija2 » 7 listopada 17, 21:34

Odradzałbym Kakadu w 60l - trochę małe dno.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: barttsw » 7 listopada 17, 21:45

cane pisze:A jak w tym akwarium widzicie pielęgniczki kakadu?

kakadu minim 80x35 dpodatkowo temperatura za niska przy neonach
kodzaj11 pisze:Parke kakadu moglbys wpuscic ale nie wiecej.
wez nie wygaduj tych bredni

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 7 listopada 17, 21:54

To jeszcze napisz, zeby kupil z odlowu za sztuke kilkadziesiat zlotych albo wiecej, zwykly szary akwarysta pyta, ktory kupuje w pobliskim zoologu a Ty mu od razu kaszane z mozgu robisz, ogarnij sie.

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 7 listopada 17, 22:41

Może i zwykły szary akwarysta ze mnie, ale nie na tyle, żeby trzymać PARKĘ kakadu... Toż biedna samiczka zostałaby na śmierć zamęczona :roll: .

Po to pytam ludzi mądrzejszych ode mnie o zdanie, żeby mieć ryby dobrane do siebie pod względem warunków... I takie, które nie będą męczyć się w za małym zbiorniku :roll: .

A tak przy okazji i po za tematem - jestem kobietą. Posiadanie męża chyba jasno to sugeruje :mrgreen: .

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 7 listopada 17, 23:07

Jesli borelli byla zasugerowana to nie widze problemu w kakadu, troche maly zbiornik to fakt ale para powinna dac rade.

cane
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 listopada 17, 17:50

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: cane » 7 listopada 17, 23:30

Jeszcze raz - kakadu nie żyje w parach, tylko w haremach 1+3.
Pielęgniczka borelli żyje w parach, nie w haremach. To podstawowa różnica (przynajmniej moim okiem szarego akwarysty) między tymi gatunkami.. Logiczne też dla mnie jest, że ryba żyjąca w haremie potrzebuje więcej miejsca niż ryba żyjąca w parach.


Powiedzcie mi jeszcze, proszę was bardzo, ile młodych borelli jestem w stanie "upchnąć" w moim akwarium? Chciałabym mieć dobraną parkę... W takim wypadku lepsze chyba jest kupno większej ilości i oddanie reszty, tylko nie wiem ile i czego (1 samiec + 3 samiczki, a później 2 wydać? A może lepiej 2+2, a następnie pozbycie się "zbędnej" pary?).

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Neon Innesa [60 l]

Postautor: kodzaj11 » 8 listopada 17, 02:57

Bzdura, ze kakadu musi zyc w haremach, tez zyja w parach, u mnie harem nigdy nie przetrwal, dobrana para zawsze zameczala na smierc inne samice choc mam 225l a nie 60l.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości