Co do neonek?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Islan
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 17, 12:24

Co do neonek?

Postautor: Islan » 4 listopada 17, 12:30

Witam założyłem wymarzone akwarium z Neonem Innesa i tu niestety powstal pierwszy problem.

Zacząłem powoli korzen i zbiornik, zalalem do 50/50 ro + kranowka nastepnie dopadlen troche roslinek i Redd Cherry

Dzis jednak kupilem wymarzone Neony i niestety klapa w 112 litrach sie nieco zgubily...

Mysle czy nie kupic jakiejś wiekszej rybki lub parki ale co nie bedzie sie gryzlo z mona obsada?

50 - Neon Innesa
5 - Otos
12 (chodz widze ostatnio tylko 6) Red Cherry

Zdjęcie zbiornika dorzucę wieczorem
Odkryte 112 l
50 Neony Innesa
4 Otosy
kilka Red Cherry

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Co do neonek?

Postautor: abiba » 4 listopada 17, 13:45

Islan pisze:... i niestety klapa w 112 litrach sie nieco zgubily...

Mysle czy nie kupic jakiejś wiekszej rybki lub parki ale co nie bedzie sie gryzlo z mona obsada?

50 - Neon Innesa
...

Nie kwestionuję koncepcji łączenia ławicy z parą wiekszych ryb ale trochę sie zdziwiłem bo 50 neonków w moim 380l baniaku si enie zgubiło i wydaje sie w sam raz

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Co do neonek?

Postautor: kodzaj11 » 4 listopada 17, 13:47

Jak sie zgubilo? Co to w ogole znaczy?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Co do neonek?

Postautor: wespazjan » 4 listopada 17, 14:27

u mnie w 112l jest 20 Neonów Innesa i mam wrażenie, że wszędzie ich pełno.

Do tego mam parę Pielęgniczki Żółtej (borelli) i parę Proporczykowca z Kap Lopez. Pasują parametrami. Przerabiałam też etap Gurami Mozaikowego. Na ten litraż jest to największe, co można tam wsadzić i parametrami da się pogodzić z Inneską. Aczkolwiek różne źródła różnie podają. W niektórych znajdziesz informację, że i to akwarium jest sporo za ciasne a w innych z kolei, że ze spokojem można w nim mieć kilka egzemplarzy. W każdym razie nic większego na pewno nie wchodzi w grę. Jak ryba wydaje się duża w stosunku do akwarium to znaczy, że jej prawdopodobnie ciasno.

Generalnie daj rybom kilka dni. Tuż po przeprowadzce raczej chowają się po kątach a nie pływają wesoło. Za tydzień oceń, czy nadal "się gubią"
Poza tym one urosną dość szybko. Wielkie nie będą, ale z dwa razy większe niż takie prosto ze sklepu.
Obrazek

Islan
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 17, 12:24

Re: Co do neonek?

Postautor: Islan » 4 listopada 17, 22:30

Obiecane zdjecie:

Obrazek

Myslalem ze bedzie lepszy efekt ale moze faktycznie poczekam niech sie oswoja

[Edit]
Dodatkowo jesli moge spytac czy moja obsada jest dopasowana? Bo z tego co czytalen piwnno byc ok ale jako ze jestem niwy wole dopyta.
Odkryte 112 l
50 Neony Innesa
4 Otosy
kilka Red Cherry

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Co do neonek?

Postautor: wespazjan » 8 listopada 17, 16:42

Wystrój akwarium kojarzy mi się trochę z moim na początku. Ale w sumie racja. Neonki wyglądają jak u mnie a mam ich 30 mniej.
Inneski i otoski - woda chłodna, miękka, lekko kwaśna. Powinno być ok. Tylko otoski średnio dobre na początek bo są dość delikatne i mają dość wysoki odsetek smiertelnosci, zwłaszcza krótko po wpuszczeniu. Ponadto rybki nieśmiałe i stadne, trzymając mniej niż dyszkę możesz ich nie widziec bo się będą czasem wystraszone chować po kątach.

Piszę na podstawie tego, co czytałam, nie własnego doświadczenia, proszę mnie poprawić jeśli prawię herezje :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co do neonek?

Postautor: Peter007 » 8 listopada 17, 19:56

Islan pisze:
Myslalem ze bedzie lepszy efekt ale moze faktycznie poczekam niech sie oswoja

[

Nie oswoją się, bo są w tym baniaku jak na patelni. Neony lubią zacienione baniaki a u Ciebie cały czas się na nie leje żar z nieba. Rzuć chociaż coś na tafle.
W drodze ku Tanganice

Islan
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 17, 12:24

Re: Co do neonek?

Postautor: Islan » 9 listopada 17, 22:00

Neonki maja sie dobrze zaczely plywac wyzej i je widac. Co do swiatla to swieci od 12-22 wiec maja rano troche swiatla slonecznego chociaz pokoj nie jest za jasny.

Niestety jeden otosek byl slaby gdy wyszedl zsię worka i sie nie pozbieral :(
Tydzien z rybkami zaraz za mna wiec jest chyba.ok bede szykowal pierwsza podmiane okolo 10l czystego ro wleje.

Tylko dopadl mnie jakis mech czy glon takie czarne futerko na listkach i korzeniu ktos wie jak sie tego pozbyc? Na razie tylko na jednej roslinie
Odkryte 112 l
50 Neony Innesa
4 Otosy
kilka Red Cherry

janpola

Re: Co do neonek?

Postautor: janpola » 12 listopada 17, 21:06

No to super że się udało ;) trzymam kciuki za dalsze powodzenie .. a co do nalotu przydałaby się fotka (jak możesz)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości