[240l] dobór obsady po ospie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

[240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 11:16

Witam,
na forum nowy ale w "branży" już kilka lat ... ale nastają momenty gdy człowiek staje się bezradny i szuka informacji i porad gdzie indziej ... w sumie to dobrze:) ... no i tak się stało w moim przypadku... długo cieszyłem się fajnym spokojnym akwarium najpierw 160l, potem 200l a teraz 240l. Do czasu ślubu :shock: :zdziwko: ... przeprowadzka, nowe miejsce ... niby akwarium stare itd ... ale zaczęło się coś dziać ... woda mętniała (niby pierwotniaki), potem rybki zaczęły chorować (po jakimś czasie diagnoza ... ospa :czacha:
Na chwile obecna już jest po wszystkim - przynajmniej mam taka nadzieję ... padło ponad połowa obsady i chce jeszcze podając lekarstwo zrobić reszcie kwarantanne z tydzień.
I tu właśnie meritum posta i prośba o radę.
Z racji ze sporo obsady padło chce na nowo zarybić akwarium - 240l.
Zawsze miałem dość mocno siedliskowe akwa ale teraz jak juz jest bratanica kochająca "duże jybki" :) - oczkiem w głowie były dwie pielęgnice papuzie "proszę o radę i podpowiedzi o duże i spokojne pielęgnice ale zarazem ciekawe z ubarwienia - wiem ze dużo nie wejdzie mi do tego akwarium ale prosze o podpowiedzi (po remocie planuję akwa 300l).
Druga sprawa jak sie ma teraz czas po ospie i jakieś sugesti co do dalszego postępowania ze zbiornikiem - nigdy czegoś takiego nie przeżyłem - przyznam aż serce się kraja jak mimo podawania leków kolejne rybki padają ;/

Pozdrawiam
Karol

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Po chorobie ....

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 11:23

popatrz sobie na ziemiojady nie wszystkie sie nadadza ale jest ich troche :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Po chorobie ....

Postautor: Hunter » 2 listopada 17, 11:25

Kolego, a ja długo jesteś w branży, że chcesz wpuszczać do swojej bańki papuzie? :) Pomysły jakbyś miał akwarium od wczoraj ;)

Do doboru obsady niezbędna będzie wiedza na temat odczynu i twardości wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: Po chorobie ....

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 11:28

Hunter pisze:Kolego, a ja długo jesteś w branży, że chcesz wpuszczać do swojej bańki papuzie? :) Pomysły jakbyś miał akwarium od wczoraj ;)

Do doboru obsady niezbędna będzie wiedza na temat odczynu i twardości wody.


Pisałem już zę kilka lat a o papuzich napisałem w czasie przeszłym - to była ryba jaką kupiłem na początku i nie miałem serca jej się pozbyć no i sentyment - wiem ile jest kontrowersji koło tej rybki - potem bratanica sie pojawiła i zbyt ta rybkę polubiła - do czasu choroby - już ich niestety nie ma - jak pisałem w poście wyżej.

Stąd teraz pytanie mimo, ze znam kilka gatunków :) zawsze może usłyszę coś ciekawego - chodzi o ładne (barwne) raczej z tych większych pielęgnic i z mniej wymagających (wiem, ze są mniej i bardziej wrażliwe na parametry wody)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 11:57

parametry wody to jedno wymiar zbiornika to drugie
jak chcesz myslec o duzych rybach to pacz na akwarium 150 cm+

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 12:02

barttsw pisze:jak chcesz myslec o duzych rybach to pacz na akwarium 150 cm+


Nie mówie że duże ... ale z tych wiekszych - 240l to już zbiornika którym mogę trochę poszaleć - wiadomo większy byłby lepszy ale to później...

Bedę wdzięczny po prostu za rzucenie nazwa ciekawą i tyle - poczytam sobie o rybce i zdecyduje czy jestem w stanie spełnić dane parametry wody i siedliska czy nie ... jak w temacie po chorobie jestem więc i jestem gotowy na reset parametrów i całego zbiornika

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 12:21

podaj pierw parametry wody
a ryby max 10-12 cm i bez szalenstw z iloscia

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 12:30

barttsw pisze:podaj pierw parametry wody

szczerze przyznam ze po serii lekarstw - podawałem ostatnio: Microbe-Lift HERBTANA - nie badałem parametrów wody i szczerze na chwile obecną nie jestem w stanie precyzyjnie Ci odpowiedzieć.
Nie stosuje aktualnie żadnego węgla itp w filtrze - zwykły filtr gąbka wewnętrzny, oraz filtr gąbka, ceramika zewnętrzny.

Po twojej sugestii przeglądam sobie ziemojady ale jeszcze sam nie wiem. Zastanawiam się też np. nad akarami - tez z tych większych trochę, barwne i spokojne ryby.

A jak chodzi o Twoje sugestie to co proponujesz?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 13:08

bez parametrow
bez podanie co za filtracja podaj model
bez tez tego nic nie podam
i pytanie czy jestes w stanie zmieniac parametry wody

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 15:04

barttsw pisze:bez parametrow
bez podanie co za filtracja podaj model
bez tez tego nic nie podam
i pytanie czy jestes w stanie zmieniac parametry wody


zacznę od końca - parametry wody jak najbardziej jestem w stanie zmienić i dopasować do nowej obsady - po całej chorobie przeżył mi tylko 2 szt. akary z Maroni, zbrojnik, 5 szt. kirysków

Odnośnie pytania co do filtracji: posiadam filtr wewnętrzny Aquel FAN 3 plus, 700l/h oraz filtr zewnętrzny kubełkowy FLUVAL 204

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 15:22

no to czeka cie wydatek na filtr bo ten filtr nie wydoli

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 15:32

barttsw pisze:no to czeka cie wydatek na filtr bo ten filtr nie wydoli


Zatem się pochwalę :)
Wiem , że filtr mocno sredni - szkło w akwa też podstawowe - ale chcę się tak jeszcze przemeczyć do maja-czerwca - wtedy będzie u mnie koniec remontu i w planach jest zakup - juz mocno zaawansowany- całego kompletu akwa, szafka, oświetlenie, filtracja - z tej firmy i ten model http://aadg.pl/akwarystyka-slodkowodna/zestawy-slodkowodne/nova.html
Baniaczek miedzy 300 a 400 l - ostatecznie potwierdzi się to podczas dostawy mebli i miejsca jakie zostanie :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 16:00

powiem ci tylko jedno
uwazaj na ta firme :(
i o wiele sam taniej i lepiej skompletujesz zestaw
ale to twoja kasa :)

Hanusek
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 2 listopada 17, 11:03

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: Hanusek » 2 listopada 17, 16:31

barttsw pisze:powiem ci tylko jedno
uwazaj na ta firme :(
i o wiele sam taniej i lepiej skompletujesz zestaw
ale to twoja kasa :)


no toś mi dał ciekawą sugestię - nie wiem czy to dobry temat ale chętnei bym wątek pociągnął co masz na myśli - albo napisz na PW
jak chodzi o uważanie an tą firmę ... a druga sprawa jak masz jakies fajne namiary na sprzet napisz - wiesz mniej wiecej jaki komplet i akwa mnie interesuje

A wracając do tego tematu co powiesz kontynuując??

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] dobór obsady po ospie

Postautor: barttsw » 2 listopada 17, 19:33

nie bede o argusach tu pisal choc nie raz pisalem
a powiec jakim budżetem dysponujesz ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości