[54L] Obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Gromash
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwietnia 17, 19:23
Lokalizacja: Sieradz

[54L] Obsada

Postautor: Gromash » 15 października 17, 19:40

Cześć

Zbiornik: 54L 60x30x30

Filtracja: Na ten moment w akwarium chodzi jakiś stary wew. Eheim. Chcę go wymienić na kaskadę / kubełek.Co do kaskady zastanawiałem się nad FZN2 (którego mam w drugim zbiorniku i sprawuje się bez zarzutu) lub FZN3. Kubełek wydaje się być lepszą opcja bo nie musiałbym grzebać przy pokrywie ale nie mam pojęcia na jaki model się zdecydować , jakieś sugestie?
Podłoże: Ziemia ogrodowa przysypana drobnym piaskiem.

W akwarium chciałbym mieć jakieś średnio wymagające rośliny i tutaj rodzi się pytanie co z oświetleniem. Zastanawiałem się nad zakupem belki LED , ile W powinna mieć taka belka i jaki jest średni koszt takiej belki?Nie planuje dozować co2.

Akwarium stoi już od 2 tygodni zalane , są w nim zasadzone rośliny , niestety nie znam ich nazw ( akwarium dostałem w "spadku" razem z nimi). W zbiorniku mieszka sporo zatoczków i 3 military helmety.

Parametry wody (testy robione 2 tygodnie temu , wyniki zapisałem na komputerze ale nie ma mnie w domu i możliwe że coś pomieszałem ale coś bardzo przybliżonego do tego co podałem)
PH 7.5
GH 10
KH 11

Co do obsady w akwarium chciałbym mieć gupiki zastanawiałem się nad parką i poczekaniem aż sie rozmnożą ale nie wiem czy to najlepszy sposób bo mogę mieć problemy z kontrolowaniem ich ilości :D Musiałbym się przejśc po sklepach i zapytać , może ktoś zechciałby je przyjmować w razie czego. Jeśli nie pewnie zdecyduje się na x samczyków ale nie mam pojęcia jaka mogłaby to być ilość.Do tego chciałbym jakieś kiryski.Zastanawiam się nad Pigmejami/Karłowatymi/Sterby/Panda. Co do Sterby już dostałem odpowiedź w innym temacie że dla nich przydałoby się trochę wieksze akwarium , ponieważ może to nie wyglądać zbyt ciekawie jak ryby zajmują zbyt duża powierzchnie dna.( Postanowiłem to napisać bo może ktoś będzie miał podobny problem i to przeczyta :) )Czy PH I twardości wody byłyby OK dla tych rybek czy musiałbym kombinować? Jaką ilość gupików i kirysków mógłbym trzymać w tym zbiorniku? Ewentualnie prosiłbym o podanie jakiegoś zastępstwa dla kirysków / innych propozycji obsad.

Edit. Belka Led przy planowanej obsadzie to chyba jednak nie najlepszy pomysł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości