45l aqua

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
para
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 6 marca 06, 18:49
Lokalizacja: Łuków

45l aqua

Postautor: para » 6 marca 06, 19:50

siemka mam pytanko odnosnie mojego akwarium. Czy 2x Gupik 2x Welon i Glonojad to dobra obsada do 45 litów aqua??

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: 45l aqua

Postautor: Jakus » 6 marca 06, 19:59

Witam.
2x gupik glonojad jeszcze mógłby być ale welony moim zdaniem to już nie.
Może by się i pomieściły? Ale co będzie jak gupiki się rozmnożą? Pozatym z tego co wiem to welonki wolą chłodniejszą wodę niż glonojad a niewiem jak jest z gupikami.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: 45l aqua

Postautor: Dolphineq » 6 marca 06, 20:34

Witam.

Ja również tak jak Jakus uważam, że Gupiki i glonojad to jeszcze jako tako do twojego akwarium się nadają, ale te dwa welony, to zupełnie odpadają. To już nie chodzi o temperaturę, ale przede wszystkim przestrzeń, która w przypadku welonów musi być naprawdę duża. Osobiście odradzam takiej obsady, jeżeli nie chce się zrobić tzw "zupy". Welony podrosną i wtedy będzie problem, a jestem pewien, że nie chcesz, aby twoje zwierzaki cierpiały.

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

para
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 6 marca 06, 18:49
Lokalizacja: Łuków

Re: 45l aqua

Postautor: para » 7 marca 06, 14:08

:( a ja juz wczesniej mialem te rybki ale juz nic nie poradze :/ ale nawet welony z gupikami sie bawią(ganiaja sie) :p takie male aqua a tak wesoło a jak podrosna welony to je moze oddam a male sobie zatrzymam o ile to jest samiec i samica :)
Aqua 45l. obsada 2x Gupik 2x Welon 1x Glonojad

Kathinka

Re: 45l aqua

Postautor: Kathinka » 7 marca 06, 14:10

Poszukaj już teraz im nowego domu (czasem niełatwo jest go znaleźć), a w 45l welony wg mnie będą się męczyć.

para
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 6 marca 06, 18:49
Lokalizacja: Łuków

Re: 45l aqua

Postautor: para » 7 marca 06, 14:19

kurcze ;/ własnie wyczytałem ze dla Welona 100l aqua to dobre a ja mam tylko 45l ale zawsze lepsze niz to co wczesniej miałem 10l i miałem 1x welon i glonojad ;/ teraz juz weim ze to bylo nie rozsądne z mojej strony nawet nie wiedziałem jak sie męczą jestem im winien przeprosiny ;)
Aqua 45l. obsada 2x Gupik 2x Welon 1x Glonojad

Barteczek
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 14 marca 06, 20:27
Lokalizacja: Jarosław (AK)

Re: 45l aqua

Postautor: Barteczek » 14 marca 06, 20:40

Nie mam przekonania co do welona... sam sie przekonasz po jakimś czasie ;) Będą Ci demolować całą dekoracje, to robie jednym słowem bajzel w akwarium, osobiście nie polecam tych ryb.
Ryba w wodzie nie utonie.

para
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 6 marca 06, 18:49
Lokalizacja: Łuków

Re: 45l aqua

Postautor: para » 18 marca 06, 19:16

roslinki zdemolowane :) akwarium zasrane ;] welon swoje robi >.<
Aqua 45l. obsada 2x Gupik 2x Welon 1x Glonojad

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości